| xtreme a întrebat:

Ce poti face cu o prietena geloasa pe tine care vrea sa iti fure iubitu?

Răspuns Câştigător
| elsa_9749 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti faci nici un fel de griji daca iubitul tau te iubeste. Daca vezi ca el intra in jocul ei...e mai bn sa il lasi..nu merita.

15 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Cum o mai poti numi prietena? waiting. Lui ii place de ea? Ca daca nu, nu e nici o problema, dar din moment ce intrebi asta inseamna ca nici el nu e cruce de inchinat sau poate ca ea e pre hot si ti-e frica sa nu ti-l fure...adica asa mai panarama cu alte cuvinte.

Shin
| Shin a răspuns:

Daca prietena geloasa ( nu stiu de ce consideri ca e geloasa... poate iti e mai mult decat o simpla prietena) poate sa-ti fure prietenul, eu zic ca ai alta problema. Daca prietenului ii e asa de usor sa schimbe echipa... poate ca mai bine ii lasi in pace. Oricum, normal tu nu ar trebui sa faci nimic, prietenul ar trebui sa fie acela care sa-i explice "geloasei" ca are deja pe cineva si ca nu e interesat.
Numai bine, Shin.

| want2bMajestic a răspuns:

Ce incurcatura... o prietena...hmmm... vb cu iubitul tau ca sa cadeti la conun acord ce sa faceti referitor la aceasta situatie... ce mai prietena

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Un concurs de mancat semintelaughing
Ce poti sa faci? Iti vezi de viata ta. Daca se va intampla s-ti fure iubitu`, inseamna ca nu ai avut nici prietena, nici iubit! Soarta!laughing

| DiMoDi a răspuns:

La aşa zisa prietenă îi întorci frumos spatele, iar iubitului dacă se uită după ea, la fel şi zici "bogdaproste" că te-ai trezit la timp... iar cu altă ocazie, fii mai reticentă în alegerea prietenelor/prietenilor/iubitului...happy

| gabimaris a răspuns:

Pai "prietena" nu rimeaza cu "geloasa pe tine" si nici cu "vrea sa-ti fure iubitul"! Poate e cazul sa nu o mai numesti prietena si sa o eviti cat mai mult posibil, cu cat va face mai putin parte din viata ta cu atat va fi mai bine!

| bibitza a răspuns:

Pai sunt mai multe variante :

tunde-o

fa-o de ras cu ceva :d de ex pune la cale un plan cu iubitu tau...winking.

dezvaluieste-i unele secrete...

plezneste-o...

sau cel mai bine paraseste-o laughing adica sa nu mai fie prietena ta ca asemenea fiinta nu se poate numii prietena.
p. s intreab-o daca il vrea pe prietenul tau o data laughing ca daca vrea decat o data il imprumutii laughing ce rea sunt... Dhooamneee big grin

| elsa_9749 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti faci nici un fel de griji daca iubitul tau te iubeste. Daca vezi ca el intra in jocul ei... e mai bine sa il lasi.nu merita.

| maya_4030 a răspuns:

Si iubitul ce zice? stie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Accepta in grup. El va fi incintat sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kill'em ALL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascunde-l, baga-l repede sub pat si zii ca nu e acasa
sau fa-il cadou ca degeaba il ai daca iti este frica ca il fura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca aceea fata nu e cu adevarat prietena ta... pune-l p iubitul tau intre voi doua s fal sa aleaga daca te alege pe tine nu-ti fa griji...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie una chiar mi s-a intamplat saptamana trecuta ca cu care stateam, in aceeasi casa, sa imi ia prietenul cu care aveam o relatie de 4 ani. ce sa zic, a fost urat, m-am simtit tradata si jucata pe la spate. dar ce sa-i faci, trebuie sa ti-o iei bine rau in viata ca sa nu mai ai incredere in prietene. ce sa mai zic de el, care a acceptat cu usurinta...

| Amras a răspuns:

Menage a troiswinking
serios vorbind; bine, asta daca sunteti toti majori...