| elena999 a întrebat:

Ce preferati:sa faceti un lucru maret,cu riscul ca acesta sa esueze,sau sa stati in banca voastra, sa nu riscati nimic si sa va puneti toata viata intrebarea,, Daca as fi reusit?"? Daca se poate sa si argumentati.

Răspuns Câştigător
| yumary a răspuns:

Pai prefer sa risc decat sa stau toata viata sa ma gandesc daca as fi reusit happy
Mi se pare varianta mai usoara, chiar daca esuez macar voi sti ca am facut ce imi place!
Vorba aia " Iti place sa traiesti periculos?" Ei bine DA, doar o viata am si daca nu fac ceea ce vreau doar cu gandul ca nu voi reusi, degeaba mai traiesc, nu?
:X pupici :X

1 răspuns:
| sublime89 a răspuns:

E greu daca nu risti si ramai toata viata cu intrebarea "daca as fi reusit?", dar e poate la fel de greu si daca risti si pierzi, si apoi traiesti cu regretul tot restul vietii. Unii ar zice "bine, macar am incercat", dar cand miza e foarte mare e cam greu sa ai o atitudine asa lejera dupa un esec.