| ViziuuNe a întrebat:

Argumentati un incident sau un lucru in viata voastra care v-a ajutat sa priviti viata cu alti ochi.
Va multumesc foarte mult :X

Răspuns Câştigător
| opierdevara a răspuns:

Pe mine dezamagirile m-au schimbat enorm si felul in care se purtau anumite persoane cu mine in copilarie.Acum nu mai arat atat de mult cat ma raneste un lucru, o vorba si nu mai permit ca nimeni sa ma jigneasca.happy

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna ViziuuNehappy pai inainte nu puneam pret prea mult pe credinta, adica nu tineam post, nu prea ma duceam la Biserica, dar de 11 ani de cand m-am inbolnavit, vad altfel situatia, am inceput sa merg la Biserica, sa platesc liturghii, sa citesc carti, si sa tin posturile anului, anul acesta le-am tinut pe toate, inclusiv postul Craciunului, si sa iti zic un adevar sa vezi ca nu vb din povesti...anul asta in martie eram gata gata sa "ma car", am inceput sa tin postul Pastelui, am umblat prin medici de visam seara numai doctori, retete si trimiteri, asa m-am chinui aproape o luna jumate, seara ma lua cu salvarea, si ma rugam la Dumnezeu sa ma aduca inapoi la cei dragi, in saptamana mare s-a intamplat minunea, m-am spovedit, m-am inpartasit, si in vinerea mare am tinut post negru, nu am mancat, nu am baut nici apa decat am luat pastilutele si spey-urile de care nu ma pot despartii, atat, si multumesc bunului Dumnezeu ca azi va pot impartasii prin ce am trecut, si da, vad viata si credinta cu alti ochi...happy

| IubesteEa a răspuns:

Iubirea mi-a schimbat viata m-a facut mai optimista mai increzuta si sa nu cred ce zic alti love struck si fericita pana peste cap! funda

| albastrualb77 a răspuns:

Totul e sa crezi in Dumnezeu iar eu am o vorba :Viata e mult prea scurta si merita traita.

| Hikari a răspuns:

Bună.
Da am avut si eu un incident care m-a facut să privesc viaţa cu alţi ochi, moartea celor mai buni prieteni ai mei.
Numai bine!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai pot sa spun cu mana pe inima, ca de cand l-am cunoscut pe prietenul meu, vad viata cu alti ochi! Suntem impreuna de 2 ani de zile si ne iubim la maxim, nu cred ca mai exista vreun cuplu sa se iubeasca mai mult ca noi! In astia doi ani de zile am invatat sa vad viata cu alti ochi, pentru ca am trecut prin multe impreuna.Am avut si bucurii dar si greutati la care sincer, daca nu il cunosteam pe el si nu imi deschidea capul nu faceam fata! Cu bune, cu rele ne-am iubit si nu a putut nimeni sa ne desparta! Sincer, doar EL m-a ajutat sa vad viata cu alti ochi. Si ii multumesc din tot sufletulhappy.