| Goea_Marian_1975 a întrebat:

Ce premiu iau la olimpicii cunoasterii daca am 82 de p. la lb. romana

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa scrie un olimpic? Fugi de aici.

| BoogieqTp a răspuns:

Numa olimpic nu esti tu. "i-au", in contextu asta era "iau" (ex: ei i-au spus. cam in contextu asta trebuia folosit "i-au"). Si la concursu ala conteaza ca e pe clase sau ce punctaj au luat ceilalti. Ca daca nu a luat nimeni punctaj peste tine poti lua locu 1, daca au luat 10 participanti punctaj mai mare ca al tau nu iei nimic. Te anunta ei daca ai luat ceva.

| JohnnyBi a răspuns (pentru BoogieqTp):

E ca la iq. toti au "l-uat" 140, el 82 laughing

| Goea_Marian_1975 explică:

Si ce daca am scris iau scriu cum vreau eu daca vreau sa scriu"iau" atuci asa scriu nu ma pun la mintea voastra vai ma bate gramatica ca am uitat liniuta la i-au!

| Goea_Marian_1975 explică:

Scriu cum vreau eu vai am uitat liniuta la i-au si sariti toti cu gura in fine nu ma pun la mintea ta

| BoogieqTp a răspuns (pentru Goea_Marian_1975):

De fapt tu ai scris invers, "i-au" si ai dat editeaza dupa ce am zis eulaughing

| Goea_Marian_1975 explică (pentru BoogieqTp):

Haha vai am uitat liniuta o sa ma certe dm. profesoara tu nu vezi ca esti penibil