| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a întrebat:

Ce profesor nu va place deloc? Ce va face?
Ce profesor va place cel mai mult? de ce?

19 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Profa de mate si cea de religie. Profa de mate : tipa si ma asurzeste, recent, a tipat chiar langa urechea mea, ca ma corecta la ceva, si s-a enervat pe o fata la care a si tipat.

Profa de religie : ne pune sa citim din biblie si acatist. E plictisitor, si nu ne lasa sa vorbim, ne pune sa stam in banca fara sa scoatem vreun sunet.

Profii mei pref: dna Livia, dna Veronica. love struck Si diriga mea o iubesc.
Dna Livia preda engleza, e de gasca, si ne preda odata la 2 saptamani. laughing O ora da, o ora nu, si cand ne preda, ne preda ceva usor, de invatat, in plus ne sfatuieste despre igiena noastra, in legatura cu ce cosmetice sa folosim, ea fiind reprezentanta Avon.

Dna Veronica, ne preda educatia pentru societate, in marea majoritate vorbim, si ne intelegem, mereu, ne intelege, si ne asculta cand avem o problema sau cand ne certam eu si colegele mele.

Diriga mea este foarte simpatica pur si simplu o ador pentru ca ea, m-a inteles cel mai bine de la inceputul anului, si nu a deranjat-o felul meu sensibil, de a fi, in plus ea m-a initiat in clasa si mi-a facut cunostinta cu fetele, caci la inceputul anului, eu tipam la mama sa ma ia acasa ca nu vreau sa raman, iar ea m-a luat de mana si mi le-a prezentat, si fetele au fost simpatice, desi in prezent ma inteleg supernaspa cu ele. happy

In rest ceilalti profi imi sunt indiferenti. happy

| kidulinha a răspuns:

Nu-mi place profa de romana. pentru ca si in ultima zi ne da teste rolling eyes. e nebuna. Si imi place profa de chimie, care este si directoarea adjuncta. Si nu pentru ca imi place chimia, ci pentru ca e aproape de noi mereu, ne ajuta, ne da sfaturi, se cearta cu alti profi pentru noi. Noi nu avem voie sa iesim din scoala rolling eyes si ea ne mai ajuta uneorilaughing Sa mergem la magazin, ne mai cumpara si ea. Este mama unei colege si e super d trebuie :X O iubesc :X

| OanaG a răspuns:

Imi place de Ala de sport, prea buun e tipu, are chelie da e frumos si tinerel si are niste ochii uff love struck

Nu`mi place de o profa de franceza, o curca care pe deasupra e si pensionara si vine sa ne faca capul calendar laughing

| User a răspuns:

Profa de romana. Pt ca e hapciupalitica si handicapatalaughing
Profa de engleza. Pt ca... day dreaming are numele de familie ca al meu, nu va ganditi la alte chestii... laughing

| Anduciu a răspuns:

Nu-mi place profa de civica, pentru ca ne face cretin, idioti, viermi si alte apelative din astea.
Nu-mi place profa de biologie, pentru ca la clasa unde invat eu da teste super-grele. iar la celelelte clase de a 7a da mult mai usor.
Nu-mi place diriga, pentru ca nu ne pune si noua o vorba buna la niciun profesor si nici nu ne da puncte in plus la teste, asa cum face la celelalte clase.

Cel mai mult imi place profa de chimie, care e o femeie de nota 10.Are simtul umorului si mereu ma binedispune.
Imi place profu' de sport, pentru ca e glumet, ne lasa sa juca ce vrem si pune note bune.happy

| T30D0RA a răspuns:

Nu-mi place profu' meu de mate, are fata de alcoolist si, pe deasupra, mai miroase si a ceapa.
Imi place profa de M-uri, nu pune absente, putem sa ascultam muzica la orele ei, facem ce vrem.

| Betty18 a răspuns:

Nu imi place diriga pentru ca are preferinte...in special cei care ii fac cadouri si au mai multi banibig grin
imi place doamna directoare deoarece mereu a fost dreapta si s-a purtat egal cu toti
proful de mate, de sport si profesoara de engleza sunt de treaba
imi place si profa de istorie pentru ca e vesela mereu chiar si cand pune note mici...chiar nu te poti supara cand iti pune o nota mica te inveseleste chiarlaughing

succes

| TabooR a răspuns:

Nu imi place ce-l de desen nu ma inteleg deloc cu el iar profa de biologie e de treaba si imi e foarte apropiata

| Fifylici a răspuns:

Pai nu pot spune ca nu imi place cineva anume desi la inceput nu o suportam de loc pe profa de mate incetul cu incetul am invatat s-a ma concentrez pe scoala si m-am obisnuit cu ea si stilul sau de predare nici acum nu pot spune vai ce bine ma inteleg cu ea cateodata ma mai enerveaza dar cu siguranta imi va parea rau daca nu o so mai am ca profesoara
iar cel mai mult imi place de profa de engleza nici pe ea nu o vroiam dar mi-a placut de ea de prima data a fost sociabila cu mine s-a apropiat este amuzanta si comunicativa este o placere sa stai la orele ei.am devenit foarte apropiate vorbim des la telefon si cred ca vom tine legatura si in vacanta.

| wanda a răspuns:

Profu' care nu imi place:
~profu de mate pentru ca:
1.glume de matematician
2.arogant
3.batran
4.sacaitor
5.niciodata nu ne-a dat drumul de la ora lui

care imi place
~ profa de franceza
1. e prea de treaba
2. face dansuri cu noi
3.stie sa preadea ca sa intelegi si tu ceva
4.ne sfatuieste

| Petronela a răspuns:

Imi place de profa de geogra; x, nu-mi plc de profa de chimiex(

| Georgianna3723 a răspuns:

Singurii profesori pe care nu ii pot agreea sub nici o forma sunt profesorii corupti, pupincuristi (si bineinteles si elevii), care nu se ocupa de toti elevii, care menajeaza anumiti elevi si care ii neglijeaza total pe restul. Nu pot spune ca nu imi place vreun profesor care este corect, cinstit. Profesoa de matematica, spre exemplu, este una dintre profesoarele pe care eu le admir. Desi nu reusesc sa primesc note mari la matematica, D-na profesoara nu face discriminari niciodata. Daca merit 3 primesc 3, daca merit 10 primesc 10! Admiratia mea pentru restul profesorilor se datoreaza in proportie de 80% materiei pe care o predau : Lb. Romana, Lb. Franceza, Lb. Engleza, Chimie, Ed. Civica, s. a. m. d.

| Bubiko a răspuns:

Mie nu-mi place de doamna mea de franceza. Cea mai rea. Imi place de invatatoarea mea pentru ca e buna.

| Elly_1239 a răspuns:

Pai...profa de muzica o baba de 65 de ani. cand canta sparge geamurile angry
place de profu` de sport :X:X:X:X:X nu e mai batran de 29 de ani...sh are chelie da` merge laughing :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Profa de chimie: poti sa stii lectia si de 20 ca tot 8 iti punelaughingmaxim!(poate nu stie sa numere pana la 10, saracalaughing)
2.Am mai multi(wow, intr-adevarlaughing), dar cel mai mult imi place profa de engleza din mai multe motive: in primul rand, a facut minuni cu mine, m-a facut sa am mai multa incredere in mine, mereu a fost o dulce si ne-a inteles, a fost foarte deschisa si comunicativa... o adevarata doamnahee heelove struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac profesorii care nu sunt demni de meseria ce au ales-o.
Nu imi plac profesorii care incep cu povestile lor nemuritoare de parca m-ar interesa ce a facut cand avea 20 de ani in Canada laughing.
Nu imi plac profesorii care primesc mită.
Imi plac profesorii care stiu de ce se afla in fata unor elevi. Cei care dau lucrari anuntate laughing. Un profesor care stie sa castige respect, afectiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult imi place de profa de muzica si de franceza cea de muzica e o scumpa si da note bune iar profa de franceza pffffffffff o ador love struck imi da note bune daca rasp max de 2-3 ori e de treaba rau si mai imi place de diriga happy Dar aia de romana e proasta rau ii da lu "vlad tepes"laughing 10 si mie mai mic vi se pare normal? E mie nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca incep cu profii care nu-mi plac... ei bine am ceva de enumerat
singurele profe care imi plac sunt cea de mate si fosta diriga(amandoua sunt de treaba si glumesc)
a si ca sa stii ca nu am babaciuni ca profi deci asta e grav mai ales la comportamentul lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu imi place de profa de muzica fiindca tipa si vorbeste urat cu colegi mei si e tacnoasa tot timpul. Cu mine nu a avut treaba chiar tine la mine dar eu la ea nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Iar profi care imi plac sunt doi profa de mate si profu de sport fiindca vorbesc calmi si fiindca sunt tineri si cel de sport vine la noi dirig la anul de abia astept. Ei ma apreciaza pe mine si anul asta au terminat facultatea de fapt la noi la scoala toti profi sunt foarte tineri ce mai batran are 27 si ia implinit ieri. in rest cu toti profi ma inteleg bine