| Elena1234456 a întrebat:

Ce profil mi-ati recomanda (pentru liceu) big grin? Nu imi plac limbile straine si chimia.

7 răspunsuri:
| aleeee a răspuns:

Arta(daca ai talent)
Informatica intensiv
Fizologie

| annie_9752 a răspuns:

Daca nu iti place chimia, inseamna ca nu iti plac nici fizica, nici biologia, nici matematica.Sau iti plac? Ai putea sa alegi mate-info sau...contabilitate! Sper ca ti-am fost de ajutor si mult succes in luarea deciziei! Nu e deloc una usoara!

| Ixchel a răspuns:

Pai, avand in vedere ca nu iti plac limbile straine si chimia *care fac parte din profilele uman, respectiv real*, iti recomand sa optezi pentru economic :]

| t_5002 a răspuns:

Heyhappy. este cam complicat cu alegerea profilelor pentru ca in liceu te formezi ...si trebuie sa stii foarte bine ce vrei sa faci si pe viitor.ai putea vorbi si cu profesorii tai. poate te cunosc si ti-ar putea da un sfathappy

| AnaaMaria1995 a răspuns:

Mate-info, informatica-intensiv, daca ai talent du-te la un liceu de arte. Tu trebuie sa hotarasti la ce liceu vrei sa intri pentru ca dupa parerea mea este un pas important.Succes

| Luori a răspuns:

Depinde de ce profile au liceele.

Daca nu iti plac limbile straini, atunci nu ai ce cauta la filologie bilingv. Iar despre chimie thinking nu merge la mate info, acolo fac matematica, fizica si chimie mai mult decat la celelalte profile si mai greu.
Iti recomand tehnica si automatizari [ adica pc], daca iti place romana si istoria poti merge la filologie.
Insa daca stai sa te gandesti, daca vrei sa ai un serviciu macar putin asigurat in viitor si bun iti propun sa mergi la stiinte ale naturii sau stiinte sociale.thinking
Gandeste`te cum va fi Romania peste vreo 10 ani.

| Mariusviatatha a răspuns:

Eu iti recomand sa ramai acasa si sa cumperi de la Andrew Tate cursul ala, am devenit miliardar pe minus