| anonim_2187 a întrebat:

Ce profil de liceu credeti voi ca mi s-ar potrivi dintre mate-info si stiinte ale naturii tinand cont ca eu nu ma pricep si nici nu-mi place chimia si limbile straine(franceza si engleza)?

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Mate -info, mai degraba. Sau un liceu de constructii sau cu profil economic. Daca nici astea nu te tenteaza, du-te la furat ca noaptea-i lunga laughing Limbile straine nu trebuie sa-ti placa, doar n-o sa te apuci sa compui poezii in franceza, de exemplu. Dar cunoasterea lor, macar la nivel de conversatie uzuala, este absolut necesara. Profesional, ce sa mai spun.Cum crezi ca te vei descurca pe partea de info (in cazul in care te decizi pentru un liceu de profil) daca nu ai cat de cat niste cunostinte de limba engleza?!

2 răspunsuri:
| ciresicaSiatat a răspuns:

Pai mate-info,e un profil real,care iti ofera multe posibilitati la terminarea liceului, si sa nu uitam ca oricand te poti muta la alta clasa, deci relax si alege ce-ti place

| Teeestiwudnejwns a răspuns:

Pai la mate-info faci 2 ore de chimie 2 de engleza (daca nu esti intensiv) si 2 de franceza. Deci? Tu ce crezi?