| anonim_4396 a întrebat:

Ce putem face pentru a ne mari cavitatea toracica? Pentru a avea un spate mai lat.

Multumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne facem trupa in spatele nostru.

| warwara a răspuns:

Sport. innotul in special mareste spatele din cate stiu eu.

| alecs871 a răspuns:

Pentru maricea cutiei toracice? Alergatul. Si mai este un exercitiu, stai pe o banca intins pe spate, o gantera in ambele maini tinuta deasupra capului si se aduce gantera la piept (sper ca ai inteles, nu prea am cum sa explichee hee )
Si pentru a avea un spate mai lat trebuies facute tractiuni, in special cele cu mainile tinute departate si sa atingi cu ceafa bara (astea sunt un pic mai grele decat cele normale dar sunt mai eficiente) si poate si flotari.

| Zambet a răspuns:

Poate o sa te amuze raspunsul meu.laughing...Eu am o prietena care face lupte libere de 4 ani si are 17 ani...Are un spate ff lat.laughing

iti dai seama ca de la muschi... laughing

| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Exact, tractiunile sunt cele mai eficiente si nu cele la aparat cu discuri ci cele facute prin ridicarea corpului.Cu cat este mai larga priza cu atat muschiul lucra mai tare si de aici si latirea spatelui.Bafta