| anonim_4396 a întrebat:

Ce putem face pentru a ne trece durerea de ovare

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Aulin sau Alive. Dar doar stricul necesar pentru ca paradesc stomacul

auran
| auran a răspuns:

Pai depinde de cauza - de preferat este sa mergi la doctor.
Altfel, sosete de bumbac 100%, bai la sezut cu pelin si coada soricelului, de baut amestec de ceai negru si verde, despre care se spun ca, combat cancerul ovarian.

| Mya a răspuns:

Mai intai incearca sa previi...ai grija sa nu-ti inghete picioarele sau mijlocul...Acum daca se intampla in perioada menstruatiei, nu poti decat sa iei cate un calamant, de exemplu:aulin. Durerile de ovare pot fi din multipe cauze, incepand de la o mica raceala, pana la o afectiune grava. Iar in acest caz, cel mai recomandabil ar fi sa mergi la un ginecolog.

| cutza a răspuns:

Pai daca esti la menstruatie poti sa iei ceva o pastila, la fel ajuta baile calde(nu fierbinti) si la fel daca te ia cu mari dureri poti umple o sticla cu apa calda si sa o pui unde te doare si stai intinsa pe pat! Succes si ai grija de tine!

| cutache a răspuns:

Luati zilnic diclofenac 100!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti in perioada menstruatiei poti sa iei un antiinflamator dar sa nu devina o obisnuinta...
In general trebuie sa ai grija sa nu stai cu mijlocul gol cand este frig sau in aer conditionat, cu picioarele pe gresie etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mergi la doctor e cel mai bine