| Kqzu97 a întrebat:

Ce remedii imi recomandati pentru. a nu-mi mai cadea parul?

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Daca iti cade parul probabil ca esti prea stresata si ar trebui in primul rand sa rezolvi aceasta problema, luand Eurovita Antistres, 1 tablerta pe zi dimineata.
Pentru par este necesar sa faci o pauza de la vospit cada obisnutiesti sa-ti colorezi parul si sa faci un tratament cu Revalid, pentru o perioada mai lunga. De asemenea, este important sa iti itaresti si radacina parului facand saptamanal frectii cu ulei de ricin si dupa o ora sa-ti speli parul cu galbenus de ou crud, in loc de sampon. Daca gasesti petrol rafinat este buna cate o ferectie saptamanala si cu petrol, acoperindu-ti capul cu o basma de bumbac si dupa o ora sa-l speli cu sapun de casa. Sper ca aceste sfaturi sa te ajute. Multa sanatate si sa-ti rezolvi problema, daca totusi caderea parului nu cedeaza, cred ca este bina sa consulti un medic.

| Kqzu97 explică:

Eu am 12 ani si nu m-am vopsit niciodata, nu mi-am intins parul cu placa si nici cu peria de incretit

| Zambete89 a răspuns:

Eu ma spal cu un sampon de la farmacie nu mai stiu exact cum se numeste dar este pe baza de urzica si de vreo 2 luni nu imi mai cade parul decat 2-3 fire la spalare, inainte adunam un pumn de par cand ma spalamstraight face

| AlecSSyA a răspuns:

Pai in primul rand evita placile de indreptat parul si periile de incretit parul.Nu aplica des spuma si spala-te cu sampon de urzica. Exista la farmacie pastile pentru problema ta. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu.