| anonim_4396 a întrebat:

Ce reviste / carti sa citesc daca am 12 ani?

4 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Hmm.
Aventurile lui Tom Sawyer/Print si Cersetor (Mark Twain), Amintiri din copilarie (Ion Creanga), Colt Alb (Jack London), Robin Hood (Henry Gilbert). Sunt mii de carti frumoase care merita citite happy.
Mie revistele mi se par plictisitoare asa ca nu`ti pot recomanda una anume.

| lolly_3072 a răspuns:

Colectia Twilight. O sa te indragostesti d ea.tongue

| sexygirl a răspuns:

Depinde si ce preferi... poti citi ce vrei, dar asta nu inseamna revista playboy sau ceva in genu...straight face

iar a carti...de asemenea... ce iti place...

| Andreea1805 a răspuns:

La Medeleni- Ionel Teodoreanu, Ciresarii- C-tin Chirita, Singur pe lume- Hector Malot si ce ti-a recomandat si Mari. Mai poti cauta pe net. Daca iti place, citeste cat mai mult. Sunt foarte multe carti care se citesc pana la o anumita varsta si s-ar putea ca apoi sa-ti para rau ca nu le-ai citit la timpul potrivit. Lectura placuta!

P. S.sickcu revistele, las-o balta(cel putin deocamdata), nu ratezi nimic, crede-ma.