| MonicutZZa a întrebat:

Ce carti sa citesc? Dar reviste (pentru fete)? Dar muzica? Mentionez ca am 12 ani...Si inca ceva! Cum sa ajung cantareata?

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

La carti pot spune atat:alexandru lapusneanu(ca sa stii ce inseamna istoria), fabule(la fontaine sau c gasesti), aventurile lui tom sawer de mark twain, mica printesa de francess h. burnet(e o carte despre o fetita foarte bogata care ajunge servitoare la internatul in care o adusese tatal sau sa studieze, e chiar interesanta cartea, p mine m-n marcat si m-a sensibilizat; altceva ar mai fi mara de ioan slavici(e o carte de dragoste)domnisoara christina(mircea eliade),... orice vrei tu, ti-am zis d cartile astea pentru ca sunt foarte bune si interesante si nu cred ca la varsta de 12 ani strica sa ai cat d cat habar ce poate fi intr-o carte, .incearca sa citesti cat mai mult, tot c prinzi in mana, ...nu te mai lua dupa ceilalti sa citesti doar ce cred ei k este bun si merita, .citeste c vrei tu, la urma urmei tu decizi daca ti-a placut sau nu si poate mai spui si altuia sa citeasca, ...romania are nevoie de oameni educati si inteligenti,.

7 răspunsuri:
| Chocolate a răspuns:

Twilight...sh revista Cool GIrl, Bravo Girl... daca canti bine si te ti de asta... poate dai de cineva ce poate face o buna cantareata din tine

| Encore a răspuns:

Daca vrei cantareata de manele du-te la OTV sa te faci de ras in toata tara laughing
Glumesc, daca, canti bine tinete de treaba, daca esti serioasa ai toate sansele sa ajungi ce iti doresti

| crisS a răspuns:

Elevul Dima dintr'a saptea; Invitatie la vals; panza de paianjen

reviste: cool girl

la muzica cred ca ar trebui sa-ti gasesti o cantareata sau cantaret preferat nu stiu intreaba peferintiele nostre( pe TPU) asculta mai multi solisti( sau formati) intereseaza-te de musica solisstilor nu foarte cunoscuti

in primul rand pentru o cariera in muzica ar trebui sa ii spui mamei tale sa iti dea lectii de canto ( sa descoperi daca ai voce etc.) si apoi sa participi la diferite spectacole si concrsuri

bafta! ( si crede in sansa ta ) happy

| MonicutZZa explică:

Multumesc!

| hanry a răspuns:

Carte...hm....cum sa repari un motor cu 2 cilindri in 19 pasi ...niciodata nu sti cand o sa trebuiasca sa repari un asemenea motor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un raspuns pentru tine eu sunt vedeta lollipop si e tare bine sa fii vedeta e minunat e ca si cand ai avea stele in ochi un star

| 0r0o0xy0 a răspuns:

Cum sa ajungi cantareata? hmm faci cursuri de canto.scoala de muzica etchappy carti hmm...depinde ce gen de carti iti plachappy reviste bravo girl popcor etc)