| mylifeDuL a întrebat:

Ce rol are: surubelnita, manusa Si patentul?

Dau FuNDa.:]

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Surubelnita : folosita pentru a insuruba si dessuruba suruburi cu cap crestat sau cu cap in cruce. Manusa : protejeaza mana (de frig, de lovituri, de rosaturi etc). Patentul (clestele patent, de fapt) : scoate cuie, taie si rasuceste sarme, desface suruburi etc, dupa cum este folosit. Tu chiar nu ai vazut sau nu ai folosit sau nu ai vazut cum se folosesc chestiile astea?!

1 răspuns:
| mylifeDuL explică:

Ba da...dar trebuia ceva la fizica.si nu stiam daca e bine.dar pana la urma, mi-am facut temabig grin.