| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa am o viata mai interesanta ma plictisesc toata ziua la scoala si acasa m-am saturat. Simt ca pe zi ce trece e mai urata viata, vreau sa relizez ceva sa fiu mândra dar nu pot sa fac nimic la 16 ani ai mei.
Ce sa schimb,sa fac? Poate e din cauza varstei am auzit ca in adolescenta incepi sa o iei razna,asa sunt eu ma comport ciudat simt ca nimic nu imi merge bine,increderea in mine imi lipseste cel mai mult,nu am chef de nimic, mereu ma gandesc la motivul pentru care traim daca pe urma murim ne uita toti intr-un final chesti din astea stupide zic eu oh go on ce credeti voi? Un sfat vreau!
Fundita

Răspuns Câştigător
| negat1ve a răspuns:

Bineinteles ca e din cauza adolscentei. Din cauza schimbarilor si dereglarilor hormonale mai poti avea si stari de genul. Intr-adevar e stresul mai mare, starea de oboseala, cum ziceai si tu increderea de sine pierduta, si la un moment dat nu ne mai suportam nici pe noi si avem impresia ca nici altii nu ne vor si ne simtim singuri. Sunt doar niste stari trecatoare, asa va fi si in general in viata, cu stari depresive, oboseala stres si etc, dar fiind maturi, vom gandi la un alt nivel. Avand bani si persoana iubita alaturi, nu ne va mai fi asa greu. Vor fi si zile rele si zile bune. Cat despre care este rolul nostru in viata si motivul entru care traim, asata cred ca s-a intrebat toata lumea. Dar de ce am vrea sa aflam raspunsul, cand inca viata e abia la inceput, cand mai avem atatea de trait si experimentat. Viata e frumoasa, asa cu bune cu rele e cel mai frumos dar de la D-zeu. Ca sfat ti-as recomanda sa te tii ocupata : apuca-te de un sport, sau iesi cu amicii, bucura-te de anii adolscentei ca dupa vei plange dupa ei!

3 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Pai ai putea sa te inscrii voluntara intr-un program gen Crucea Rosie sau la o fundatie pentru ajutorarea varstnicilor ori a copiilor, ai putea sa te inscrii la un curs de parasutism[atunci sa vezi adrenalina] sau ai putea sa iti iei un catel si sa iesi prin parc cu el[sa vezi ce de prieteni iti faci].Tu alegi...

| MyNameIsCata a răspuns:

Deci esti la fel ca si mine.Nu stiu mi se pare mai urata viata de la o vreme, plictisitoare, ma gandesc mult ce-o sa fie cu mine peste 10 ani si din astea.Da, ai dreptate, este din cauza adolescentei. Putin o iei razna dar in timp o sa vezi ca ai avut o gandire gresita despre viata asta caci totusi, una avem si e frumoasa asa cum este.
Bafta si ai grija de tine!

| Emosiya a răspuns:

Dc nu-ti faci un prietenbig grin? stiu pe cineva. si-a facut prieteni si de lucru, cu un aparat foto!big grin a inceput cu un aparat mai bun, o poza, doua. a vazut lumea apoi a inceput sa iasa cu toti pe afara, sa le faca pozelaughing cauta si tu ceva de genu