| Lexy_8521 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mi se umfle zona in care mi-am pus piercing-ul (in buza)?

Răspuns Câştigător
| IuliaAkaTrixxie a răspuns:

Dupa ce pierce-ul a fost pus. este foarte important sa fie curatat de 2 ori pe zi, in primele 9 zile si, o data pe zi pana la sfarsitul perioadei de vindecare cu un sapun lichid cu PH redus, antibacterial [ca de exemplu: Protex]. Trebuie sa se evite folosirea sapunurilor foarte parfumate sau care contin deodoranti sau orice alti aditivi de acest gen.
kiss.

1 răspuns:
| Blueberry10 a răspuns:

Nu poti sa faci nimica dupa, cel putin din cate stiu eu. Important e ca la inceput sa fii folosit spirt in dezinfectarea acului sau in cazul in care ai folosit branula, spirtul nu mai este necesar deoarece este deja bine dezinfectata. Aaa. si de asemenea, dupa ce ti-ai dat gaura, daca ti-a curs sange sper ca ai folosit rivanol ptc are proprietatea de a si curata bine rana.happy