| Christinnnee123 a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de pistrui si cosuri. Ajutati-ma va rog
Dau funda! Astept raspunsuri la tema si serioase.

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

De pistrui, cam nu poti scapa! Ei incep sa apara primavara si se accentueaza, in perioada verii, din cauza soarelui. Dupa varsta de 30-40 ani,incep sa se estompeze.
Vara trebuie aplicata o crema cu factor de protectie solara. Poti face si masti cu castravete,mere,pere,dar o data pe saptamana,sau tamponand cu infuzie din frunze de macris,flori de soc,frunze de mar,par,dar nu zilnic,ca sa nu te trezesti cu pete albe.
Pentru cosuri,ar fi o problema mai dificila,deoarece pot fi diverse cauzee,ca sa-ti apara:hormonii,igiena deficitara, supraptoductia de sebum, sau apatitia din cauza infectiei pielii cu bacterii. Daca nu este accentuat, poti folosi tinctura de propolis:dezinfectat si cicatrizant. Daca este ceva mai grav, trebuie mers la un medic dermatolog.

2 răspunsuri:
| 16Gabriela a răspuns:

Exista solutii pentru pistrui..doar ca nu stiu daca sunt reale, si de cosuri, pui crema speciala pentru asta happy

| AssaSinNKidD a răspuns:

Heii... De pistrui nu ai cum sa scapi. E ceva natural. Poatee... s-ar putea sa existe si ceva crema pentru pistrui. Pentru cosuri exista foarte multe creme speciale.

Sper ca te-am ajutat. Funda? :*