| Marunea a întrebat:

Ce sa fac daca ...es afara cu un baiat si el afirma ca vrea sa fie cu mine,dar are si o alta fata cu care in momentul acesta este certat.dar se intilnesc, el a spus ca nu o iubeste (cum sa procedez, sa-l las ca sa se descurge cu prietena lui ..sau sa-l fac in asa mod ca sa o lese pe ea?

1 răspuns:
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, Marunea!

Nu cred ca ar fi frumos sa il grabesti tu sa se desparta de ea. Poate dupa aceea vei avea mustrari de constiinta, stiu si eu?
Ceea ce te sfatuiesc sa faci este sa astepti sa vezi cum va decurge situatia. Lucrurile bune li se intampla celor care asteapta. Si in in plus, poate daca il impingi tu de la spate sa se desparta de tipa aia, ea iti va purta pica dupa aceea, si asa te alegi cu un nou inamic.

Sper ca te-am ajutat!