| elisa103000 a întrebat:

Ce sa fac daca nu ma inteleg deloc cu parinti... efectiv nu ii mai suport straight face?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pleci de acasa, dormi in gara, mananci de prin gunoaie, speli wc uri sa capeti 1 leu si dupa 1 sapt asa o sa le pupi si picioarele parintilor

| SkyPilot a răspuns:

Parintii tai iti vor binele, chiar daca tie ti se pare ca nu este asa. Incearca sa intelegi ce se afla in spatele a ceea ce iti spun ei si ai sa intelegi ca de fapt tot ce fac fac din dragoste pentru tine. Incearca sa ii apreciezi, sa ii intelegi, sa ii iubesti si sa ii respecti. Si sa stii ca multi dintre noi am gandit asa si ne-am dat seama ca nu am avut dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare copil/ adolescent, are cate o problema cu parintii. Chiar daca nu-i mai suporti, încearcă sa-ti dai seama, ca ei sunt singurii care te inteleg cu adevărat. Ei reprezintă prietenii adevarati, pentru ca nu o sa te trădeze niciodată. Încearcă sa ii intelegi si tu, chiar daca ei nu sunt de acord cu părerile tale. Ei stiu ce e mai bine, cu toate ca noi nu realizam asta. Te inteleg, pentru ca si eu sunt ignorat câteodată când am o părere, dar totul pentru ca gresesc, si atunci când mă trezesc, îmi dau seama cine are dreptate. Nu ii ura, pentru ca ei iti sunt alaturi.

| elisa103000 explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca isi varsa nervi lor pe mine si imi interzic unele lucruri doar ca sa se razbune

| anonim_4396 a răspuns (pentru elisa103000):

Deci, iei varsa nervii pe tine fără ca tu sa nu faci nimic rău? E ceva anormal...