| anonim_4396 a întrebat:

Salut, nu gasesc un motiv pentru care efectiv, NU mi se face sete. Nu beau apa aproape deloc in timpul zilei si nu inteleg de ce, nu-mi vine sa beau deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici mie nu imi arde de baut apa, vara cand e cald da in rest cand e umezeala si frig nu din cauza aia nu avem nevoie de apa pentru ca organismul se hidrateaza cu aer rece care contine apa in umiditate

| Adry05 a răspuns:

ține o sticlă cu apă lângă tine și ia din când în când câte o guriță, pe mine mă ajută
PS : întrebarea asta mi-a amintit să beau apă

| Frank51 a răspuns:

Bei cafea, bere, suc, apa minerala, ciorba, tocana, iti iei necesarul din chestiile pe care pe bagi la ghiozdan.

| oz_1736 a răspuns:

Umple un pahar cu apa si stai cu el in mana. Nu dureaza 10 min si va fi gol

| Stropdeploaie a răspuns:

Apa ca apa...dar. sucuri sau altceva ..sigur bei...

| morfeo a răspuns:

Pai inseamna ca nu faci nici şuşu?

| xilef123 a răspuns:

Nu-ti bate capul aiurea
ti-e sete bei,
nu ti-e sete, nu bei
organismul tau stie cel mai bine;-)

| Adry05 a răspuns (pentru xilef123):

Am citit că în momentu în care ți-e sete e un semn că organismu deja e mega deshidratat

| xilef123 a răspuns (pentru Adry05):

Nu te contrazic ca nu stiu ce ai citit si unde, cu siguranta sunt persoane mai pricepute ca mine,
ref. la a bea apa, cica prinde f bine ca dimineata, sa bei un pahar cu apa pe stomacul gol;-)

| Adry05 a răspuns (pentru xilef123):

Da, asta am citit și eu. am intervenit pentru că i-ai zis că trebuie să aștepte până i se face sete și de aia am ținut să fac adăugirea asta.