| JackAlMic a întrebat:

Ce sa fac daca parintii mei se despart din cauza mea.In seara asta mam suparat rau de tot pe tatal meu si in timp ce se certa cu mama am intervenit ai am spus tot ce aveam pe suflet(ca exemplu:ca am gasit un mesaj fara sa vreau in telefonul lui de la alta femeie acum ceva timp si nu am zis nimic despre asta pana acum)Nu vreau sa se desparta dar cred ca dupa asta nu mai este cale de intoarcere.Cred ca am procedat corect doar ca tarziu. Daca aveti vreo idee o sa o iau in considerare

3 răspunsuri:
| LonlyWolf a răspuns:

Incearca sa o connvingi pe mama ta sa nu se desparta, ca a fost de mult faza cu mesajul. incearca sa ii ti uniti, nu sa ii dezbini. eu sper sa nu se intample asta deoarece e destul de nasol... fa-i sa se impace, eventual daca nu reusesti spune-le sa se gandeasca de 100 de ori si dupa sa ia o decizie si sa nu gandeasca la nervi, sa judece situatia la rece, pentru ca e mult mai bine... si tu ce te-ai apucat sa vorbesti? incearca sa iti acoperi parintii ca sa fiti o familie fericita. daca vrei sa mai vorbim da mesaj. sper sa te fi ajutat

| JackAlMic explică:

Stiu ca nu trebuia sa zic nimic, nu stiu exact ce ma apucat(sunt putin cam impulsiv si la nervi nu prea mai gandesc) acum imi pare rau dar nu pot da inapoi.Acum o sa fac tot posibilul sa nu se desparta si daca o vor face macar sa nu fie pe termeni rai si sa nu se certe in continuu pe aceasta tema.

| MicutsikMojojo a răspuns:

Eu cred că ai procedat corect, lasă-i să-și rezolve ei problemele, abia apoi poți să intervi, când ei au stabilit unele lucruri.