| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati am 13 ani, sunt in clasa a7-a si un coleg de clasa este bun prieten cu un baiat de 22 de ani. Eu cand am plecat de la scoala am mers spre casa cu colegul meu, inca o fata si baiatul acela de 22 ani, cu care ne-am intalnit pe strada, am mers asa toti, dar dupa colegu meu si fata aceea au plecat pe alta strada. Iar acest baiat sta putin mai sus de mine asa ca am mers cu el pana acasa. Am vorbit noi..chesti. imi zicea ca am mai crescut ca m-am schimbat. iar el dupa a fost impreuna cu fata aia si ea nu prea vorbea cu el mai avea un iubit. si eu aveam numarul lui de telefon, pentru ca colegu meu l-a sunat pe el de pe telefonul meu. si am mai vorbit prin mesaje despre fata aia si despre multe chesti. el imi tot zicea ca vorbim atat de mult deparca am fi impreuna, si ca are o propunere pentru mine ca el vrea sa se desparta de fata aia ca parca nici nu ii pasa de el. abia daca vorbeste cu ea. si ea vroia sa se desparta de el. iar eu i-am zis ei sa se desparta daca asta vrea ca oricum e prea mare ( ea avea 14). Si s-a despartit de el printr-un mesaj. ea imi zicea mie sa ii zic lui dar i-am zis ca nu ii zic sa ii zica ea..Si eu dupa am tot vorbit cu el si imi spunea daca mai m-am gandit..si pana la urma am vrut sa fim impreuna ca este si foarte dragut. Dar e foarte mare si in seara asta am vorbit cu el si a zis ca el vrea sa pun scoala pe primul loc, pe locul 2 parinti ..si pe el sau pe cine vreau eu pe locul 3, si sa nu ma gandesc ca el vrea sa profite de mine ca sunt mai mica, si el a terminat si facultatea, si mi-a spus ca el vrea cu mine sa fie ceva mai mult, sa fim mai mult timp impreuna, daca asta vreau si eu ..si sa nu fiu eu geloasa pe chesti de genu ca s-a dus la discoteca pentru ca el tot la mine se gandeste si ii va fi mintea, mi-a spus ca el pe mine m-a vazut mai cuminte, mai linistita si crede ca eu gandesc ca o fata de 16-17 ani si ca nu vrea sa afle parintii mei sa se duca la politie ca sunt minora. A zis ca sa mai cresc si eu poate pe la 16 ani cam asa o sa afle mai multa lume..si el credea ca sunt a8-a. Si mi-a tinut o teorie de parca era un frate mai mare. :X Mi-a mai spus ca chiar daca o sa ma despart de el peste cateva luni tot o sa ne vedem in cativa ani si o sa imi spuna ca el m-a placut din clasa a7-a. Mi-a spus si de faza cu sarutu sa nu ma rusinez cand vrea sa ma sarute si ca o sa invat si eu. ca sunt inca mica. Dar eu m-am gandit sa vad daca o sa fim impreuna o luna, si dupa poate o sa ii zic ca el poate vrea sa se si casatoreasca, iar eu nu o sa ajung pana acolo la casatorie ca nu vreau asta. Vreau niste sfaturi daca e ok ce vreau sa ii spun dupa ce o sa fim impreuna o luna. dar nici nu stiu cum o sa treaca timpu pentru ca el e foarte dragut, dar e prea mare pentru mine sad dau si Funditawinking

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pare frumos, ştiu, dar crede-mă sunt trecută prin asta. Mai devreme sau mai târziu îşi va bate joc de tine. Pentru el eşti doar o fetiţă mică şi inocentă, şi n-o să te vadă ca pe mai mult niciodată (asta dacă n-o fi pedofil). Nu ţi se pare cam ciudat ca la 23 de ani stă cu fete de 13-14? Eu zic să n-ai încredere. Nu vreau să-ţi stric cheful sau ceva, dar e pierdere de timp, şi o sa suferi dupa-aia.

| anonima000000 a răspuns:

Fata aceea la lasat pentru altu printr-un mesaj, chiar a fost urat. si el nu este deloc genu ala de baiat care sa profite il cunosc de cand eram mai mica, dar el a fost plecat nu a mai locuit aici la parinti si nici nu are tata. Tatal lui ii este vitreg, cel adevarat cred ca a murit cand era foarte mic sad. Si e destul de trecut prin viata, a muncit s-a intretinut singur la facultate, si mi-a spus ca eu daca o sa ma despart de el peste o saptamana. o luna. ma intelege ca sunt mica si am toata viata inainte. si nu clar nu incep sa fac sex cu el. nici nu imi v-a cere asta. Dar am avut un prieten de 17 ani si l-am iubit mult dar el mi-a tot cerut asta ca nu o sa afle nimeni si chesti. dar am fost mult timp impreuna, cam si mereu ma desparteam de el din cauza asta, dar dupa ne impacam cam un an si ceva am tot tinut-o asa.Si a fost asa fumos si acum ma tot gandesc la el. dar acum a fost definitiv, daca el nu intelegea ca trebuia sa mai astepte..asta e sad. Iar el ce-l care are 22 de ani eu vreau sa ii spun ca nu sunt pregatita pentru ceva serios adica eu am inteles ca asta vrea ceva mai serios dar nu stiu adica el daca vrea peste cativa ani sa ne casatorim si chesti. eu nu vreau asta pentru ca el o sa imbatraneasca inaintea mea..si nu o sa ma casatoresc de la 18 ani. cred ca tu ma intelegi. pup

| aℓèè a răspuns:

Buna! Eu cred ca nu ar trebui sa te lasi sedusa de vorbe si sa incerci totusi sa discuti cu parintii tai.E foarte ciudat faptul ca el nu vrea sa le spuna parintilor tai.Parerea mea:e un obsedat care cauta pustoaice fiindca sunt mai usor de 'luat de minti'(dovada fiind faptul ca el a mai stat cu una de 14winking ).Nu cred ca vrea ceva serios.Ai grija!:*

| aℓèè a răspuns:

In primul rand, intamplarile astea care i se petrec ei nu sunt 'cacaturi' care nu ar trebui sa fie spuse parintilorwinking.Si da, ai dreptate, nu toti sunt la fel, dar asta nu inseamna ca trebuie sa se lase purtata de val ca si cum partenerul ei ar fi la prima dragoste.Stai cu o persoana 10 de zile si tot nu poti spune ca o cunosti si ca ai incredere in ea.O noapte buna!

| Lavoro_Luciano_1987 a răspuns:

Ma este diferenta mare de ani ma intelegi.el poate vrea altceva nu poti sa stii exact mai bine lasa-l sa isi gaseasca o fata de varsta lui e cel mai bine.de ce crezi ca ii plac fete mai mici decat el chiar foarte mici mai sunt baieti draguti nu te teme ca sau terminat baietii