| Unearth a întrebat:

Ce sa fac daca un coleg se tot ia de mine? Sunt in clasa a 12-a la liceu si am un coleg care se tot ia de mine mereu, ma impinge, ma loveste "in gluma", face doar misto de mine etc. Eu sunt mai mic, am vreo 1, 75 si 65 de kg iar el e ditamai namila, are 1, 90 cred si peste 120 de kg (face si sala, e ditamai monstrul) si nu prea as putea sa ma opun, fizic intr-o incaierare m-ar nenoroci. Ce-as putea face?

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Fugi de el cand il vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te opui, îi câștigi respectul.
Dacă nu... îmi pare rău pentru tine.

| Chubby2104 a răspuns:

Încearcă să te împrietenești cu el. Cred că după acea mască de 'om ce nu se poate coborî ușor' se află cineva care diferă din nenumarate motive.