| Zimm a întrebat:

Ce sa fac daca un coleg se tot ia de mine? Sunt in clasa a 12-a la liceu si am un coleg care se tot ia de mine mereu, ma impinge, ma loveste "in gluma", face doar misto de mine etc. Eu sunt mai mic de fel, am vreo 1, 75 si 65 de kg iar el e ditamai namila, are 1, 90 cred si peste 120 de kg (face si sala, e ditamai monstrul) si nu prea as putea sa ma opun, fizic intr-o incaierare m-ar nenoroci. Ce-as putea face?

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ai putea sa-l lovesti in oute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, cred ca suntem cu totii de acord ca nu mai traim pe vremea cand muschii sunt puterea. Cine are,, tehnologie" mai dezvoltata e mai avansat. Adica, cum sa ti-o zic mai pe intelesul tau... Ia un compas/cutit si infige-l in burta sa(pe strada, intr-un loc retras, purtand o masca, ceva).
Sau ai putea sa inveti karate.
Dar oricum, sa tii minte de la mine ceva. Nasul e foarte sensibil. Se sparge imediat(fara a da cu pumnul prea tare). Si o fetita de 5 ani poate sa-i sparga nasul unui adult in toata firea.
Asa ca du-te la el, apropie-te destul, si BAM! Il pocnesti fix in nas, o sa planga imediat(serios).
Fii barbat!
Si apropo, sa-mi zici cum a iesit pana la urma.hee hee

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Il astepti la colt si o rezolvati ca niste barbati happy sfatul meu

| Zimm explică (pentru ZmeuNinja1980):

Tu nu ai citit ca e de 2 ori cat mine?

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru Zimm):

Pui niste rude

| Zimm explică (pentru ZmeuNinja1980):

Omul are 120 de kg, nu oricine poate sa cafteasca o namila de genul

| sticlarusarahmaria a răspuns:

Poate crede ca eşti in putere sa il lovesti si tu sau poate vrea doar sa iti bata joc de tine, dar ar trebui sa ii spui sa nu te mai loveasca fiindca esti mai mic de felul tau. Acest fel de comportament nu este o gluma daca te raneşte. Daca nu vrei sa ii spui sa te lase fiindca ție frica, ii poti spune unui profesor sau unui adult, dar sa fi sigur ca va rezolva situația intr-un mod paşnic. Iar daca nu vrei nici asta, poți sa il eviți fara sa fugi de el. Stai la 2-3 metri departare