| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca urasc o persoana de imi vine sa o omor! si din pacate am 13 ani si nu stiu multe zone din orasul meu si alte perosane nu mai stiu numa pe ea si restul din curte care ii urasc nimeni nu ma accpeta cum sunt! eu nu le fac nimic ei se poarta oribil cu mine orice e dau vine pe mine chiar daca ei fac persoana asta e un baiat de 14 ani se poarta foarte urat cu mine tot zice ca glumeste da ma jigneste oribil si eu ii zic sa termine el nu o face tot timpul eu sunt marginalizat am ajuns la concluzia ca nu am preteni deloc deci deja nu se mai poate cred ca acesta va fi ultimul meu mesaj de pe TPU pentru ca nu am sa mai fiu! ei numa profita de mine le-am dat 2 mingi de football nu le-am mai vazut la unu i-am imprumutat 30 lei acum 2 luni nici vorba sa ii vad inapoi da o vreme nu miau mai cerut nimic(nu au avut nevoie) a ba da acum 2-3 saptmani mi-au cerut 10 lei sa isi ia tigari si nu le-am dat si ca de obicei cand nu le dau se supara da nu le-am dat apropo tin sa mentionez ca si copii astia sunt tot de varsta mea nu am unde sa merg si cu cine sa stau pe nimeni nu mai gasesc in orasul asta ca mine adica sanatos la cap la scoala toti ma fac emo si satanist nu mai suport cred ca imi voi lua zilele!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La 13 ani vorbesti de ura?straight faceIti doresc ca in viata ta sa nu afli ce inseamna sa urasti cu adevarat. Ce simti tu acum e o combinatie intre disperare si faptul ca nu esti inteles. Poate ca ei nu te inteleg dar nici tu nu ii ajuti delocthinking Normal ca toti isi bat joc de cei slabi.Asta e legea junglei.Invata fii puternic.In nimeni nu vei gasi un sprijin mai mare sau din contra, un dusman de temut ca in tinehappy

| roxy_2350 a răspuns:

Nu merita sa iti iei viata pentru niste oameni. trebuie sa treci peste asta la fel cum ai trecut peste incercarile care le-ai avut inainte. Nu primim mai mult decat putem duce. Tu esti o persoana puternica, de aceea esti incercat in felul acesta si trebuie sa te ridici de fiecare data cand esti la pamant. Un om zicea: ce se intampla daca pici? Te ridici, te scuturi de praf si mergi mai departe, dar daca pici din nou? Te ridici, te scuturi de praf si mergi mai departe. Asa sa faci de fiecare data. SA NU FACI VREO PROSTIE!

| Nu cOnTeAzA! a răspuns:

Hey, Eddy! Inceteaza! Nu vorbi asa! Iate in miini, daca ei sunt niste prosti, nu le trage atentia! Nu pune tot la suflet, nu fi inchis in sine, vb despre asta cu parintii.Inveti la scoala doar, acolo nu-s deloc prieteni, mai edukatzi si mai sanatoshi la cap? Eddy, nu face sa suferi pentru niste fraieri care se dau mari si tari, dar in relitate... Eddy, tu nu atrage atentia la toti prostii, nu vb cu ei, incearca sa-ti gasesti alti prieteni, TRIMITEI NAIBII PE TOTI, INCEARKA SA-TI GASESTI VRIO OKUPATIE sau mai stiu eu, nu cred ca u n-o sa-ti mai gasesti prieteni, totul va fi bine.Gindeste pozitiv! Ai 13 ani, ink nu stii ce e aia VIata, cum poti vb asa, ca iti vei lua zilele si etc.Nici prin cap sa-ti treaca asta, gindeste-te la parinti, la cei care te iubesq, intelegi ce o sa simta ei? o sa-i faci sa sufere! Eddy, viata e frumoasa, tu o sa treci peste aceasta etapa din viata ta, in kurind totul va reveni la normal.
Fii tare! Si nu fa prostii, ai grija de tine!

| x3SweetPoison a răspuns:

Stiu cum e, am si eu o colega si se comporta urat cu mine si Ruxi. I-am imprumutat anul tracut 100 lei si nu i-am mai vazut inapoi. Dar nu dispera o sa iti gasesti buni prieteni.
Eu m-am imprietenit cu Ruxi abia anul tracut cand s-a mutat la noi in scoala.

| AlYnA_8981 a răspuns:

Raspunde-le si tu cu aceeasi moneda!winking

| fanty a răspuns:

Ba, revinoti! lasa-i in pace nu mai sta in jurul lor vezi-ti de ale tale in toate orasele sunt din astia si nu are nimeni ce sa le faca, evitai daca nu ai cum atunci incearca sa fii si tu la fel de "smecheri" ca ei, si asta nu inseamna ca nu mai inveti sau mai stiu eu ce...VIATA E FRUMOASA! numai ca uneori ne intoarce spatelewinking

| AnKu_4704 a răspuns:

Hei frate, stai linistit nu mai face d`astea...nu te mai ambala atat
tu ii asculti p`aia stai asa fi tu ce te intreseaza ce zic ei...

| Dutzu1997 a răspuns:

Hey! sincer eu nu vad rostu pentru care sa-ti iei zilele
in ziua de astazi nu trebuie sa ai incredere in nimeni deci cand ai ocazia intreaba-i ce au cu tine si atunci vezi daca au un motiv intemeiat pentru care te izoleaza stai linistit am patit-o si eu cu 3 prietene de-ale mele si la ora actuala mi se intampla acelasi lucru si recunosk nici eu nu ma simt bine dar incerk sa le ignor...desi nu intodeauna reusesksad ele vad ca ma deranjeaza cand ma izoleaza si de ce vad ca imi fac rau de aceea continua fara nicio retineresad crying sad m-am consumat mult timp din aceasta cauza dar acum din explicatiile unui pshiholog am inteles ca nu trebuie sa le iau in seama

Deci concluzia este ca trebuie sa le arati tututror ca nu iti pasa chiar daca iti este greu
BAFTAwinking kiss