| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? Fetele zic ca nu ma plac baietii din cauza faptului ca sunt plinuta.Cand am fost la bibloteca si ne-a dat pufuleti o colega mea spus ca nu mananc datorita faptului ca eu sunt grasa. Funda

Răspuns Câştigător
| stillhartu a răspuns:

In primul rand: ei si ce daca esti plinuta! In al doilea rand incearca sa nu bagi in seama pareare fetelor. Stiu ca e greu. Sunt ferm convinsa ca esti frumoasa in felul tau iar baietii care sunt superficiali, intr-adevar nu te vor place. Dar tu, nu ai nevoie de ei. Nu ai nevoie de un baiat care sa se uite doar la aspectul tau fizic. Apoi, crede-ma ca sunt si baieti care te vor placea chiar si asa plinuta. Aceia, merita atentia ta. Nu te descuraja.
Si niciodata sa nu incerci sa tii tot felul de cure de slabire care iti fac mai mult rau decat bine. Mananca ce iti place doar sa nu exagerezi cu cantitatile iar apoi fa cat mai multa miscare. Cam asta ar fi cheia. Banuiesc ca esti si foarte tanara asa ca n-ai de ce sa iti faci griji. Mananca moderat, de 3 ori pe zi la ore cat de cat fixe iar seara, poti iesi la o plimbare cu prietenii sau parintii tai si cand ai timp, poti face si niste exercitii fizice, nu neaparat la sala de fitness ci si in casa. Incearca abdomene, genoflexiuni etc.

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Eu cred că cel mai important ae fi te împaci întâi tu cu ideea că ești mai plinuță, ce spun ceilalți, chiar nu contează.
O zi cu zâmbet să ai!

| xqevilkissworldx3 a răspuns:

Nu cred ca conteaza neaparat parerea celorlalti, daca tu te simti bine in pielea ta, atunci asta conteaza. Si doar daca baietilor nu le place de tine nu inseamna ca esti urata. Inca nu este acel baiat potrivit. Daca tu crezi ca vrei sa faci miscare, atunci ai grija! spor si o zii buna. funda?

| NewLife18 a răspuns:

Daca intr-adevar esti putin plinuta du-te la sala, fa miscare si lasa parerile celorlalte fete, daca tu te simti bine restul numai conteaza!

Răspuns utilizator avertizat
| Cordi a răspuns:

Fetele " plinute " sunt frumoase la fata. smug