| RPG878 a întrebat:

Ce sa fac sa ma pot ingrășa? Am 1, 74 și am 52 kg. Mananc destul de mult.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La sală cu greutăți să dezvolți masa musculară

| Violleta2022 a răspuns:

Pune si calculeaza-ti caloriile pe care le mananci, fiindca de multe ori ceea ce tie ti se pare a fii foarte mult, e ste in realitate foarte putin.
Ca sa te ingrasi, ai nevoie de 2500-3000 de calorii pe zi.
Tu cat mananci?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mănânci și dormi. Dormi și mănânci. Mâncarea te îngrașă, somnu' te dezvoltă...
Degeaba mănânci, dacă te pui la somn când se trezesc oamenii. Iar, până atunci, iti consumi "energia", jucându-te pe telefon. ))
Dar, dacă unul dintre părintii tăi (mama, de ex) e slabă rău, atunci s-ar putea să-i moștenești suplețea...

| Rihanna20B a răspuns:

E bine asa cum ești.