| cornelia_9446 a întrebat:

Ciocolata ingrasa? dar cand mananc seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zacrazy a răspuns:

Ciocolata neagra ingrasa mai mult (are mai multe calorii). Cu cat e mai mare procentul de ciocolata, cu atat sunt mai multe calorii. Partea buna e ca ciocolata neagra contine mai mult magneziu.

8 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Ingrasa, da. Daca ai pofta iei si tu o patratica, dar pana in ora 20:30 cel mult.
Incearca ciocolata neagra (amaruie).

| Nicoleta a răspuns:

Daaa. Orice ingrasa, mai ales dulciurile.

| Cσσкiє a răspuns:

Ai dreptate în amândouă variantele, evită să mănânci după 8 seara pentru că se depune. Ciocolata îngraşă, la fel şi mierea, pentru că au zaharoză.

| zacrazy a răspuns:

Nu conteaza la ce ora mananci. Caloria e calorie si n-are ceas. Totul ingrasa daca e consumat in exces.

| aaaa12345 a răspuns:

Mai mult seara dar trebuie s amai mananci si ciocalata alfel nu vei mai avea energie

| Ana a răspuns:

Normal ca ingrasa indiferent cand o mananci

| alexa96 a răspuns:

Ciocolata are destul de multe calorii, deci poate ingrasa mai ales manacata seara deoarece tu te culci si nu faci nici un efort pentru a le consuma si asa ele se depun deci te ingrasa