| afrodita3333 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai am emotii cand citesc ceva in public? Inima imi ajunge in gat si imi tremura voceasad

4 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Incearca sa te controlezi gandindu-te ca va iesi bine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Concentreaza-te numai asupra subiectului si incearca sa fi cat mai relaxata via-a-vis de ce se intampla in jur.Ba chiar, daca imprejurarile permit, iesi din subiect cu cateva remarci personale.Incordarea e dezastruasa, asa ca gandeste-te la asta.

| DiiiaDy a răspuns:

Prima oara imagineaza-ti ca esti singura in camera si ca nu te aude nimeni, apoi citeste din ce in ce mai des diferite reviste sau carti in fata oamenilor, cu prietenii sau in clasa, asa vei prinde curaj si va disparea rusinea.Asa eram si eu la karaoke, nu puteam sa cant singura o melodie.Prima oara, am rugat-o pe prietena mea sa ma ajute sa cant pentru ca imi era foarte rusine, imi tremurau mainile si ma inroseam ca o rosie. Apoi am inceput sa cant de fiecare data cand m`am dus la karaoke din ce in ce mai multe melodii pana m-am obisnuit si mi-a disparut teama si frica de a canta in public.Nu iti face nimeni nimic, e doar o impresie care ti-o faci. Succes :*

| Iuliana_Crisan_1977 a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva, ce iti pot spune este sa te gandesti doar la text si al nimic altceva, sa te gandesti ca esti numai tu si ca nimeni nu se uita la tine incercand sa te critice. Sper ca te-am ajutat, eu asa am facut.