| gbrL a întrebat:

am emotii cand trebuie sa vorbesc in public. de exemplu la scoala daca ma pune sa citesc ceva o profa, parca zici c anul stiu sa citesc imi tremura vocea si ma blochez... dupa 1 -2 minute parca imi mai revin. niciodata nu ma implic in nimic la piese de teatru activitati in cauza asta. as vrea tare mult sa scap de elesad. cine ma poate ajuta...

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Încearcă să citești singur /ă în fața oglinzii.

| BlueR a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine. De ex. ti-e frica sa citesti gresit, si pentru ca nu ai incredere ca poti citi corect, ai emotii.
Obisnuieste-te cu ideea ca poti, nu-ti mai fie frica.