| Loryoficial a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai am matreata?
ceva home made?
am incercat toate felurile de sampoane si nu pot sa scap de matreata!
ce sa fac sa scap de matreata?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai răbdare să faci ce îţi spun, scapi. Durează câteva săptamâni, 4-5-6, dar scapi.
Trebuie să pregăteşti aşa: flori de muşetel (de la piaţa sau de la Plafar), săpun de casa (de la ţară, de la piaţă, de la vreo colegă care are), o sticlă de plastic de o jumătate de litru. Într-un ibric fierbi o jumătate de litru de apa. Când clocoteşte pui 3 linguri cu vârf flori de muşeţel, acoperi şi iei de pe foc. După ce se răceşte treci fiertura asta prin strecurătoare şi o torni în sticlă. Razi prin răzătoarea mică săpun de casă cam cât o lingură cu vârf, apoi pui săpunul în sticla cu muşeţel. Pui dopul, amesteci bine. Acesta va fi şamponul tău de păr pentru următoarele săptămâni. De câte ori te speli, întâi agiţi bine sticla. Când se termină, faci altul. După ce te speli clăteşti bine cu apă şi nu mai dai cu nici un produs pe păr (spumă, gel, fixativ). Trebuie să renunţi toată perioada asta la produsele din comerţ. Dacă te duci undeva şi vrei să stea părul înfoiat, să aibă volum, amesteci puţină bere cu puţină apă şi faci o frecţie uşoară, dar numai la ocazii, nu mereu. Succes şi te rog să-mi scrii dacă ai reuşit!
Te invit pe blogul meu, lecturirecenzate.ro Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu! Scuze, pe urmă am văzut că eşti băiat, deci cade partea cu apa şi cu berea pentru volumul părului! Dar nu e nimic, poate citeşte şi vreo fata care are nevoie de sfatul asta. Pa!