| LCD a întrebat:

Ce sa imi pregatesc repede de mancare, fara carne?

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Omleta cu cascaval love struck sau niste sarmale de post happy (de asta mi s-a facut poftahee hee )

Elianna
| Elianna a răspuns:

Macaroane cu branza. Dar branza nu este de post (daca ti post!)

| nobody_9468 a răspuns:

Omleta cu marar mult, e foarte buna! Sau o supa instant, margarina in care pui cacao si zahar si amesteci, iar dupa ce se omomgenizeaza zaharul intinzi pe painebig grin.
Depinde de ce te poti folosi, ce ingrediente ai.

Bafta.

| darrio2007 a răspuns:

Supa de legume.

| Crisu_8081 a răspuns:

Fusilli cu sos de rosii si ciuperci. Uita-te pe punga sa vezi daca acestea contin ou (eu am verificat si nu sunt facute cu ou). Daca nu gasesti fusilli poti lua spaghete.
Fierbi pastele intr-o oala cu apa in care ai adaugat sare dupa ce fierbe, apoi te apuci sa tai cubulete de ceapa si sa cureti ciupercile, le speli si le toci fasii.Intr-o tigaie pui putin ulei, adaugi ceapa si o lasi sa se rumeneasca, pui ciupercile tocate marunt si le lasi sa se prajeasca impreuna cu ceapa.Ai grija sa lasi tigaia la foc mic pentru a evita carbonizarea cepei laughing Cand vezi ca ciupercile nu mai par crude adaugi bulionul, conserva de rosii taiate marunt sau pasta de tomate, amesteci compozitia. Dupa gust, adaugi sare si piper.Scurgi oala cu fusilli si pui sosul deasupra pastelor. Timp pentru fierberea pastelor: 7-10 min, timp pentru preparea sosului: 10-15 min maxim. Pofta mare!

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Supa instant rolton sau maggy mai mult de 2 lei nu costa si e ff buna numai ca dupa o ora iti e iar foame.

| mihai_1757 a răspuns:

Cartofi