| Wihaela a întrebat:

Pentru ca mama vine tarziu dl servici, vreau sa pregatesc si eu ceva de mancare... ceva simplu care poate face o fata de 11 ani si sa se preapre repede! mersi mult :* happy big grin.

Răspuns Câştigător
| LittleandLiars a răspuns:

Pai i-ai putea face o salata de fructe este usor de facut pentru varsta ta.

Deci iti trebuie doua mere, cateva bobite de struguri, doua portocale, un kiwi si un compot de ananas si un tub de frisca

Cojesti portocalele, kiwiul si merele de coaja le tai marunt si le pui intr-un bol mai mare, apoi iei ananasul fara suc si le pui tot in bol. Pui frisca in tot bolul. Amesteci toate fructele cu frisca si pui la sfarsit si bobitele de struguri.

Pofta buna!

Sau ca oricum azi copii merg cu colinda ai putea sa ii iei si un ceas cu o felicitare big grin

Craciun fericit alaturi de cei dragi kiss

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

O salata
Cauti si tu ceva prin frigiderwaiting.Iti faci un sandwiki
Iti faci un ou ochithinking
Nu`stiu acum nu prea am ideeithinking sa fie simple.straight face
Oricum BaFTha`!

| ahlrh a răspuns:

Cartofi Pai/Prajiti (tot aia-i)
Omleta
sau
Comanzi pizza.

| BlackVeil a răspuns:

Ooo ce dragut! Rar copii ca tine. happy
Pot sa-ti dau o idee de salata super gustoasa, si super usor de preparat.
Fierbi 2 oua tari, tai niste castraveti si rosii (cubulete, felii, cum vrei tu), razi niste morcov si cascaval (fidelute). Dupa ce ai taiat toate ingredientele, tai niste paine cubulete medii, pui totul intr-un bol, iar dupa faci un sos din: lamaie, sare si iaurt (amesteci totul bine). Torni dressingul peste salata si... Voila!
Aa app, am uitat sa-ti zic de oua, le tai cubulete si le pui la salata. tongue
Ca desert poti lua niste biscuiti simplii, si sa-i ungi cu gem (nu conteaza de care).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comanda o pizza.