| Lluvia_8369 a întrebat:

Ce saluturi mai frumoase stiti avand in vedere ca azi e ziua mondiala a salutului? laughing

6 răspunsuri:
| Aleeeeeeee a răspuns:

Aloha big grin

| RoxAnana a răspuns:

Da daca e sa te iei dupa toate massurile stupide de pe net.in fiecare zi ar fi "ziua mondiala a sarutului" laughing

| hayley a răspuns:

Poi. neata, buuuuna nu stiu nimic nou

| Lluvia_8369 explică:

A sarutului laughing) eu la televizor am vazut chestia asta cu ziua mondiala a salutului laughing

| kmarianak a răspuns:

Sa nu uitam de strangerea de mana si codul bunelor maniere, desi salutul este prima manifestare de curtoazie fata de alta persoana.
http://www.interferente.ro/......mbrie.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahoj - ceha
Ave - latina
Bonjour - franceza
Ciao - italiana
Hallo - germana
Hej - daneza
Hello - engleza
Hola - spaniola
Ja sas - greaca
Merhaba- turca
Ola - portugheza
Salom - ebraica
Saluton - esperanto
Konnichi wa - japoneza
Zdravstvuitie - rus