| anonim_4396 a întrebat:

Ce scuze mai folositi cand nu aveti chef sa faceti ora de sport?

25 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Treningul la spalat laughing - la noi profu se enerveaza si ne da afara

| Libelle a răspuns:

Sunt racita, sau`` a zis dna doctor ca trebuie sa nu fac sport doua saptamani din cauza accidentului pe care l-am avut alalteieri cu bicicleta-o sa aduc scutire``. o scutire pe care daca nu poti evident nu o mai aduci, nu poate sa te oblige sa faci

| madalicious a răspuns:

1. M-am lovit la degetul mic de la picior cand ma imbracam, ma doare foarte tare. crying
2. Mi-e rau dna prof, va rog lasati-ma sa stau jos.
3. Mi-am uitat sportul acasa.
4.Doctorul mi-a spus ca n-am voie sa fac sportul o vreme.
5.Scuzati-ma,azi sunt intr-o pasa proasta, nu vreau sa ma patez.
6.Ma doare spatele am dormit prost aseara si mi-e frica sa nu-mi afectez coloana.
7. M-am lovit la cap mai devreme si sunt ametit/a.
8.Am primit un pumn in burta de la un coleg mai devreme, nu ma simt prea bine... straight face
9.Ma dor toate si inca destul de rau. Va rog nu ma puneti sa fac ora de sport!
10. M-am lovit rau la mana, aproape ca nu o mai simt.

Cam astea-s. laughing)

| Ana a răspuns:

Spune-i ca esti la menstruatie, sau ca ti-ai scrantit glezna si te faci ca schiopatezi. pe astea le foloseam eu big grin

| anaid a răspuns:

Sunt de serivici pe clasa si trebuie sa stau cu lucrurile colegilor, sunt foarte racita si nu pot sa alerg, sunt in acea perioada a lunii, ma asculta la mate si nu am avut suficient timp sa ma pregatesc( situatia asta o folosim tot grupul si functioneaza de fiecare data...la noi fetele baietii au alt profesor si nu le lasa liber niciodata:-| big grin)
Oricum noi nu prea facem sportul...profa e directoareabig grin si e mai mereu in sedinte sau e ocupata cu nu stiu ce dosar...

| Eu4EverX a răspuns:

@madalicious-mi-am uitat sportul acasalaughinglaughing mai inveselit seara.ai vrut sa zici echipamentul de sport sunt sigurawinking

-eu am o scuza mai ciudata ii spun profei ca am dormit la bunica ca parintii au fost plecati si echipamentul de sport era acasalaughing

| Rioko a răspuns:

De obicei ii zic ca am doare capu sau ca sunt racita iar uneori ii zic ca nu pot ca am probleme (tot mai incet).

| Casiana a răspuns:

Sorumea e in clasa a 7 a si mereu spune ca intr-o singura saptamana din luna nu face sportul (are 2 ore pe saptamana cred), ii spune profesoarei ca este in acea perioada a lunii...Intrebarea mea este cum ca intr-o luna se intampla in prima saptamana, iar in alta in ultima saptamanalaughing... oare profa ei nu se prinde?

| funkiehair a răspuns (pentru Casiana):

Ciclul nu este regulatwinking

| deea_1980 a răspuns:

Pai ii zic ca mi-am uitat treningul, ca ma doare piciorul, ca ma doare burta, merge de fiecare data ca avem un tamp drept profesorlaughing

| deea_1980 a răspuns:

Da, stiu, eu am un profesor de 28 de ani, cum sa ii zic ca's pe stop?laughingrolling on the floorPrietenele mele de la alte clase ii zic asa si au sportul de 2 ori pe saptamana si el le'a lasat dar dupa le'a zis ceva de genu':"ma dar tie iti vine in fiecare zi?"
Penibil

| kaya a răspuns:

Noi fetele ne duceam fara echipament si ziceam gata domnu profesor suntem pregatite pentru ora de sport laughing ne dadea afara de la ora ne trimitea in clasa laughing

| pedaladeacceleratie a răspuns:

"Gheorghe, azi nu fac sport!" laughing

| Just kidding a răspuns:

"Am facut entorsa laughing" si fa-te ca schiopatezi un pic :p

| Clauditza a răspuns:

Dap eu iubesc ora de sport nu ca mi-ar placea mie chiar asa de mult sa joc fotbal dap nu stiu cand e profu de sport acolo parca vreau eu sa dovedesc ca stiu ca joc dap nu stiu dc :-p.

| Clauditza a răspuns:

Deci am vrut si eu sa vad niste skc pentru ora de sport dap am gasit numai de aste cu sunt pe stop in cazu meu am un prof de 25-26 de ani mai mult nu are cum ii spun eu lui ca is pe stop?

| cristinna23 a răspuns:

Am adormit la ora 4 si sunt foarte obosita si mai devreme mi-am facut temele

| mirelgmm a răspuns:

Zii ca esti bolnava: maselele sau nu stiu crampe, sau te-ai lovit la un picior...eu nu prea folosesc ador sportu:X

| Andreia1 a răspuns:

Ca sunt pe stop. ca ma doare stomacu
ca am probleme cu picioru thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Nu pot domn profesor.Am probleme fiziologice." Asta spun colegele mele de clasa. Dar nu in gura mare, soptesc domnului profesor.Sau ii spui ca te-ai lovit[asta nu prea merge]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce vrei sa nu faci sport? Iti face bine si nu pierzi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii zic ca ma doare burta, ca sunt pe stop, ca mi-am uitat echipamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu
ceva de genu ii la spalat echipamentu

| bibitica a răspuns:

Te faci ca schiopatezi sau te doare maseaua etc... dar eu nu prea folosesc fiindca imi place sportul

| crystynaa a răspuns:

Pai sincera sa fiu eu fac sport dar daca nu vr sa faci sp ca te-ai intepat intr-un kui sau cam asa ceva shh prefa-te ca schiopatezi ...cam asta as face eukiss