| Beatrice077 a întrebat:

Ce se întâmplă când ești în moarte clinică?
Unii spun că l-au văzut pe domnul Iisus Hristos, este adevărat? Sau nu se întâmplă nimic este ca un vis și totul este negru?
Și încă o întrebare unde am fost noi înainte să ne naștem? Scuzați categoria

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stie nimeni ce e atunci cand esti in moarte clinica. Cei care zic asta au avut experiente imaginare ale creierului. Si cand moare o persoana creierul emana niste energie( nu mai stiu exact procesul).
Si inainte sa ne nastem nu am fost nicaieri.
Si cred ca tu cauti anumite raspunsuri despre existenta.
Eu consider ca totul e cum trebuie sa fie si planuit inca de la prima molecula din univers. Acum trebuia sa te nasti si peste 1000 de ani trebuie sa se nasca altcineva.
Da... exista vise, exista momente in care poti sa juri ca ai mai vazut asta inainte, in care re simti special pe lume si simti ca exista o lume ascunsa dincolo de ceea ce se vede.
Lucrurile astea sunt facute sa treaca odata cu avansarea in stiinta. Nu o sa aflam raspunsuri asa usor, pentru ca toti suntem la fel.
Nu am murit inca sa pot sa aflu ce este dupa moarte, poate nici nu o sa aflu.

E placut sa te gandesti la astfel de lucruri, parca ai o alta speranta, ca nimic nu e degeaba. Dar lumea e un loc urat su astfel de lucruri sunt pe cale de disparitie sad

Puteai sa nu citesti ultima parte, daca nu ai facut-o deja big grin

| sudenta a răspuns:

Esti in coma si si apropiati pot decide sa iti doneze organele persoanelor care au nevoie nu stiu daca il vezi pe Isus Hristos sa nu.Eu cred ca toti oameni sunt facuti de Dumnezeu.