| Zt_Kuzelky_1905 a întrebat:

Ce se întâmplă daca am luat amenda pentru deranjarea ordinii publice? Politistul mi-a cerut doar numele, nu i-am arătat nici un act, a zis ca o sa o primesc prin posta... Nu a făcut decât sa mă treacă pe o foaie, oare chiar o sa primesc? Si daca o primesc cam cat o sa coste? Nu am făcut decât sa joc baschet in parc, probabil un mod a adunat la politie.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca era sa iti dea amenda, scria un proces-verbal, in doua exemplare, pe care te punea sa-l semnezi. daca nu voiai sa-l semnezi, ti-l trimetea prin posta.

| express11 a răspuns:

Pe baza buletinului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa nu primesti nimic, dar probabil urmatoarea data te arde

| Tyby148 a răspuns:

A vrut sa te sperie

| tutankamon1 a răspuns:

Nu vine nicio amenda, e vrajeala