| Kolors a întrebat:

Ce se intampla daca cineva e deochiat?

Răspuns Câştigător
| MarYan00 a răspuns:

Ba existawinking..patesc des:d ..sunt eu mai "sensibil"laughing

deci... durere de cap, stari de voma, greata, n-ai pofta de mancare, te doare stomacul, stare... fara chef, cam atat:p
ca sa scapi de deochi pui pe cineva sa iti zica Tatal nostru (chiar mai multi, sa fii sigurlaughing )

ceau :p

Răspuns utilizator avertizat
| MarYan00 a răspuns (pentru Kolors):

Adica...o persoana spune in gand tatal nostru...si daca ii zici u sa-ti zica e ca si cum iti zice cu dedicatie tie, intelegi?laughing
apoi iti trece

Răspuns utilizator avertizat
| MarYan00 a răspuns (pentru Kolors):

rolling on the floorrolling on the floor buna buna astalaughing
deci cica esti deocheat nu? smug

8 răspunsuri:
| unasempliceragazza a răspuns:

Kaska foarte mult...

| DarkBlood32 a răspuns:

Are stari de rau.

Si deochiul chiar exista. Am fost deochiata o singura data. Apoi am vomitat. Si apoi mi-a zis mama Tatal Nostru. happy

| Fantastic7 a răspuns:

Nu exista asa ceva happy
Sunt doar vorbe din batrani care inca se pastreaza...De obicei ei spuneau ca cineva este" deochiat " atunci cand ii este foarte rau (stari de greata, voma, dureri de cap, plansete etc.)
Sper ca te-am lamurit big grin

| clopotelmyky a răspuns:

Ai stari de greata, te doare capul, iti curge sange din nas, plangi fara motiv.