| Gabytsuu a întrebat:

Ce se poarta in toamna-iarna anul acestabatting eyelashes?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... uite cam astea se poarta` happy
In toamna/iarna se vor purta o serie de tinute noi dar revin, cu o ciclicitate bine cunoscuta, trenduri din anii trecuti. fashionising.com a facut o lista cu tendintele care urmeaza sa fie pe val.

Moda militara
Da, din nou ne lovim de hainele militaresti, insa nu asa cum eram obisnuiti din primavara lui 2010. Croielile se indeparteaza de pompa si ceremonia militara inspirandu-se din uniformele soldatilor din secolul XX. De la kaki la bocancii de piele, acum este un trend mult mai subtil, dar nu mai putin atragator.

Lenjeria la vedere
Nu inseamna sa mergem in bikini iarna pe strada, dar a purta lenjeria la vedere este totusi un trend al sezonului toamna/iarna 2010. Un mix de sexualitate si feminitate, trendul incorporeaza totul de la expunerea sutienelor la chilotei delicati usor vizibili. Avand in vedere ca se adreseaza perioadei reci, se intrevede o tendinta puternica de a incorpora in imbracamintea de sezon piese inspirate de lenjerie.

Imbracamintea din piele
In principiu, este foarte greu sa incluzi hainele de piele pe lista trendurilor. Da, sunt la moda, dar sunt greu de categorisit deoarece nu reprezinta un stil in sine ci sunt incorporate in foarte multe trenduri diferite – poti purta o jacheta de piele cu haine militaresti sau pantaloni de piele mulati cu o bluzita sexy. Totusi, hainele de piele trebuie specificate in acest articol deoarece in acest sezon se "extind" in aproape toate celelalte tendinte.

Camasi cu guler pe gat
Sofisticarea rafinata subliniaza acest trend in devenire. Asa ca incepeti sa achizitionati acele camasi cu look neglijent, usor barbatesc si guler inalt. Indiferent daca este o camasa lejera sau scortoasa, de birou, sau poate eleganta, asortata cu o fusta creion, toate se poarta cu guler pe gat la acest sfarsit de an si inceputul lui 2011.

Sosetele pana la genunchi
Avand in vedere ca cizmele inalte pe picior sunt la moda si ca ele nu pot fi purtate zilnic, trebuia sa fie o alternativa cu efect vizual similar. Solutia a fost perechea de sosete pana la genunchi. Sau chiar peste genunchi. De la sportive la stralucitoare, perechea de sosete purtata pe picioarul gol sau chiar peste colanti, poate aduce acel ceva, detaliul care atrage privirea.

Hainele de catifea
Catifeaua (in speta velurul) este iubita de multi, de aceea designerii au hotarat sa reinvie moda. Cum o purtam? Vom avea de ales intre 4 mari stiluri, de la tanara grounge la vedeta clasica si eleganta si de la cocheta capricioasa in stil vintage la femeia masculinizata, stil Dandy. Calitatea si culorile bogate fac din catifea un material care se preteaza oricarei piese de imbracaminte si merge pana la accesorii.

Hainele semi-transparente
Inca o tesatura dedicata zilelor calde ce se impune in acest sezon rece. Combinata cu dantela, tesatura semi-transparenta sugereaza mixul de eleganta cu sex appeal – cel care a reprezentat intregul trend 2010.

Cizmele inalte pe picior
Cizmele pana la genunchi sunt must-have-ul sezonului. Considerate candva numai pentru cele indraznete, cele care poarta acest tip de incaltari din toamna vor afla pe propria piele ca sunt cu atat mai la moda cu cat cizmele sunt mai inalte. In aceeasi categorie intra si sosetele purtate cu tocuri. Soseta care iese macar cativa centimetrii deasupra cizmelor, a ghetelor sau pantofilor are ca scop adaugarea de culoare si textura outfit-ului.

Stilul clasic de aviator
Inspirarea din istoria aviatiei vine pentru unii ca ceva ce era de asteptat. In timp ce armata a inspirat propriul stil de imbracaminte, stilul aviator pre-anii ’50 se impune la randul sau si se adreseaza iubitoarelor de clasic. Vreti sa va faceti o imagine? Imaginati-va tinutele Ameliei Earhart.
Sper ca te-am ajutat.
happy
o zi frumoasahappy