| Daikenki94 a întrebat:

Ce servici as putea sa imi gasesc la 12 ani pentru ca m-am saturat pana peste cap de scoala iar parintii spun sa ma duc la munca si scap de scoala deci?

9 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Parintii spun intotdeauna ceva ce tu crezi. gandeste-te ca si u cand vei avea copii si vei fii stresata si nevoasa o sa scoti cam orice pe gura.asa ca lasa saturatu ca tu te gandesti numai la partile negativiste ale acestei scoli...incerca sa gandesti pozitiv si sa te duci la scoala de placere...si crede-ma ca nu o sa gasesti nicaieri o "munca" pentru ca nu te angajeaza nimeni si pe parcurs o sa iti para rau ca nu ai fost la scoala pentru ca aia conteaza cel mai mult. Tuturor ne "mananca" anii dar asta e avem nevoie,,, stiu ca tu nu realizezi acum dar pe parcurs ai sa ne multumesti

| LoveAngel223 a răspuns:

Si ce rezolvi gandeste-te ca la scoala stai in banca la caldura si aloci 1 jumate pentru invatat acasa nu e un efort prea mare.Pt ca stai linistit/a ca nu o sa poti la 12 ani sa lucrezi la banca sau la vreun birou.

| Anduciu a răspuns:

Doar nu crezi ca vorbeau serios.laughingTi-au spus-o si pe aia cu "iti iau o vaca/niste oi si scapi de scoala"?

| emillie a răspuns:

Probabil ai glumitlaughing. Nici macar vanzatoare nu poti ajunge, cred ca si pentru maturatoare de strazi trebuie sa faci macar pana la liceu. Continua-ti tu scoala ca oricum parintii tai nu ar fi vorbit serios. Si mie imi zice acelasi lucru cand zic ca n-am chef sa merg la scoala (de exemplu).

| Biby a răspuns:

Doamne fereste!
Ei ti-au spus asta doar ca sa te pui pe scoala.
Daca nu vei merge la scoala o sa fii o maturatoare pe drtumuri! Asta vrei sa ajungi?
Mai bine chinuie-te la scoala ca sa inveti lucruri bune nu te mai gandii la prosti.

| CobraLeon a răspuns:

Esti dus cu capu, baiatule!

| Daikenki94 explică:

Numai caterincari deci straight face sh app chiar vb serios de ex o data m-au lasat sa ma duc la munca cu unchimiu si sa scap de scoalawinking si alt app SUNT BAIAT

| andreeawirack a răspuns:

Un singur lucru, vanzatoare de popcornlaughingDaca chiar vrei sa ai o slujba la 12 ani atunci ai innebunithappyStai la scoala ca sa-ti construesti o viatahappy

| jenny_6656 a răspuns:

La 12 ani nu gasesti nimic de lucru
doar un singur lucru"cersetor"
mai bine du-te la scoala si invata