| eu_9968 a întrebat:

Buna:* am facut o gafa.hee heeam pierdut o suma km mare de bani.sad mi i-au dat parintii pentru cheltuiala.pentru scoala, etc.nu i-am spus mamei si mi-e "frica" sa ii spun:-s... ce as putea sa fac sa scap de stresul astathinking pana fac rost de suma pierduta?sad

14 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Pai, daca ti iau dat pentru cheltuiala, la ce mai trebuie sa mai spui? Daca datorai cuiva, trebuia sa platesti ceva, in fine, trebuia sa-i dai, atunci e mai grav. Depinde de suma. Spune-mi suma si poate te ajut mai bine. happy

| Carlaaa a răspuns:

Si eu am pierdut destui bani, pentru ca sunt foarte cascata.
In caz de afla le poti explica ca i se poate intampla oricui si ca daca lor li s-ar fi intamplat asta si-ar fi dorit sa fie intelesi de parintii lor.
Daca vin cu argumente de genul,, eu nu as fi fost atat de neatent/a incat sa pierd banii ", spune'le ca oricum nu ai facut-o intentionat si ca tie iti pare la fel sau poate mai rau decat le pare lor.
In cazul in care nu afla, mai stai cateva zile fara bani [ incat sa nu intre nici la banuiele si nici sa nu creada ca esti risipitoare ] iar dupa aceea cere'le subtil inca o suma.
P. S : De acum incolo poti sa o iei ca pe o lectie si sa nu mai tii sume mari la tine, ci sa iti iei mai putintei ca asa cheltuiesti si mai putin, dar mai ales nu mai e asa,, dureros" daca ii pierzi.
Ai grija de tine!

| VoiceWithin a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa ii spui acum pana nu este prea tarziu...
dar daca ai alege alta solutie e cam riscant thinking spune-i ca ai imprumutat banii sau ca ti-a cerut doamna ta (diriginta, diriginte ce ai tongue )sau ca i-ai pus undeva unde nu mai stii si cand ii strangi inapoi ii zici ca ti-ai amintit
rolling on the floor
succes si data viitoare ai mai multa grijahee hee:*

| YOLO3e333 a răspuns:

4 milioane, tu nu ai ce face... Cea mai buna minciouna este sa ii dai disparuti. Te-ai dus la magazin si ti-ai cumparat un suc cand ai ajuns in clasa numai aveai bani.

| YOLO3e333 a răspuns:

Ii aveam in portofel, am scos din el niste bani...si l-am lasat p bank.ERAM IN ORA.si cand am plecat de la scoala pur si simplu am uitat de el.cand ajung acasa, ma uit in ghizdan. portofel pauza. oricum e vina mea.recunosc sunt prea adormita. off

Du-te si vorbeste cu profesori, doamna diriginta, femeile de serviciu si daca nu reusesti atunci spune adevarul mamei tale o sa te inteleaga.

| gabystar a răspuns:

Strange putini bani si ia-ti o bluza si ii ziic ca pe asta ti-ai cheltuit banii si pe mancare succeslove struck pawave

| Lorena a răspuns:

Bunahappy
Nasol si eu am pierdut bani.straight face
Pai au zic sa ii spui, daca ti i-au dat nu cred ca o sa mai intrebe de ei, le zici ca i-ai cheltuitwinking
Stai cateva zile fara banistraight face
Dupaia ceri altii.
Baftakiss!

| Zambet a răspuns:

Cum i-ai pierdut fratee? :O

| Brianariri a răspuns:

Naspa.Eu am gasit bani nu prea am pierdut. Poti sa le zici ca i-ai cheltuit, si daca te cred o sa scapi de stres!

| Aicilef a răspuns:

Sfatul meu:spune-le parintzilor sh daca nu inteleg.treci peste.Bafta

| andreeeaaa a răspuns:

Daca nu vrei sa le spui "mami, tati.am pierdut banii pe care mi i`ati dat " spune-le ca ai facut o comanda la avon. oriflame thinking si ai dat 500 de mi pe ea.sau ca ai avut datorie la o colega.sau ca ai platit o carte la scoala thinking chestii de genul.si bani pentru pachet.acum depinde si de suma de bani pierduta.ca nu poti da pe o carte de la scoala 1 milion sa fim seriosi.batting eyelashes spune`le ca ai dat pe unele din lucrurile de mai sus cativa bani. iar 500 sa zicem i`ai pierdut si sa nu se supere.ai gresit si tu.toata lumea face greseli.

| myke a răspuns:

Nu stiu ai prieteni pe care te poti baza imprumutate de la ei cu cate putini stiu ca va fi si la ei stres da te poti revansa mergeti la o bere la bamboo la un club vedeti voi

| eu_9968 explică:

E vorba de 4 milioane(vechi), chiar in ziua aceea ii primisem de la tatal meu(mi i-a trimis prin banca) de asta ii aveam p toti la mine...sigh multumesc mult pentru sfaturi:*

| eu_9968 explică:

Ii aveam in portofel, am scos din el niste bani...si l-am lasat p bank.ERAM IN ORA.si cand am plecat de la scoala pur si simplu am uitat de el.cand ajung acasa, ma uit in ghizdan. portofel pauza. oricum e vina mea.recunosc sunt prea adormita. off