| Lola_5953 a întrebat:

Ce statusuri faine stiti? [ de toate : triste, fericite, comice etc. ] ps: dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| BuBuLyNa a răspuns:

Ma doare-n paisphe ca nu vreti sa vb cu moi big grin

Feritiva sa nu va cada ceva in cap ca fac eu curat big grin

Foaie verde, solzi de peste, uite prostu cum citeste!

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri

D! N! D, ma dau cu sania in congelator…

Dus…. peste 7 mari, 7 tari, 7 ape, 7 continente, 7 munti, 7 dealuri, 7 campii, 7 movile, 7 crevase, 7 lacuri, 7 izvoare, 7 pajisti, 7 orase, 7 cartiere,
7 blocuri, unde nici buzz-urile nu ajung…
uite le-am gasit pe internet sper sa-ti placa!

32 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna! http://www.statusuri.ro/ Pa, pa!

| Chocolate a răspuns:

Lacrimile sunt cuvintele care inima nu le poate exprima
DND, bunicul la PC, nu dati buzz ca face infarct!
Murim in fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta.
[citate frumoase pe www.intelepciune.ro]
DND ma dau cu barca pe conducta.
The greatest distance on earth is not North and South, is when i'm right in front of you and you don't know that i love you.
...mai sunt dar nu prea imi amintesc, sper ca ti'am fost de ajutor.

| viatadecacatt a răspuns:

Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot.sunt ceea ce este mai simplu EU!

O fata care n. o sa te tradeze, O fata care atunci cand iti e rau starea aia sa ti. o fenteze, O fata care e mereu langa tine, O fata a carei privire iti va face bine! love struck

Sunt doar un copil intr-o lume mult prea mare!happy

Am ajuns sa te visez si atunci cand nu dorm. Dimineata, vocea ta ma trezeste din somn!

tot mai putine libertati ai odata ce imbatranesti.deci nu regreta nimic din ce te-a facut sa zambesti.

Ai plecat? Foarte bine! Mai bine ma inteleg cu gandul decat cu tine.

Spune-i stop cand te streseaza, spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeazalaughing

Intr`o lume intreaga esti doar o fiinta, dar pentru mine esti orice dorinta. love struck"

Pe astea nu ai sa le gasesti pe statusuri.ro unde poate cauta oricinerolling on the floor

| St!L a răspuns:

E mai usor sa-ti cauti singura pe net...

| JoJo a răspuns:

"Scopul unei glume nu este de a degrada fiinta umana, ci doar sa-i reaminteasca ca este deja degradata." [George Orwell]
"Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima"
"Loneliness and feeling of being unwanted is the most terrible poverty"
"Smile, even if it`s a sad smile, because sadder than a sad smile is the sadness of not knowing how to smile."
"Un optimist vede deja cicatricea de deasupra ranii.Pesimistul inca vede rana sub cicatrice." [Ernst Schroder]happy

| LaMisto a răspuns:

1.Astazi sunt doar.
un cerc cu o umbra de punct
un punct ce plange devenind
o virgula-n tacere
2. Datoria unui barbat este de a incerca, datoria unei femei este de a alege ce i se potriveste big grin

| Larette a răspuns:

Se gasesc pe google :

asta e preferatul meu:
Bea suc de fructe,
Suc de fructe inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Banii inseamna femei,
Femei inseamna dragoste,
Dragostea inseamna SIDA,
SIDA inseamna moarte,
Deci nu mai bea suc de fructe!

| miauu a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata

Ci PE CINE ai.

Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa

fiu suparat

Dar nu am dreptul sa fiu si rau

Am invatat sa iubesc

Ca sa pot sa fiu iubit

"Spune stop cand te streseaza, explica`i ca exagereaza, nu intelege? Abereaza? Spune`i Pa si se calmeaza!"

"Copilaroasa?! Da. Pentru ca asa vreau. Matura?! Cand vreau. Ignoranta?! Cand nu vreau sa vorbesc cu tine"

Cand femeia spune "Nu", inseamna "Poate", cand spune "Poate", inseamna "Da". Si daca spune "Da", Inseamna ca nu-i femeie

"Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tau."

| SeniiiOritta a răspuns:

- deschide`ti bluetooth`u. Sar la tine! laughing

- Dnd. Le duc porcilor linguritele pentru cafea big hug

- Maa happy Am auzit de o reducere! 1 pereche de blugi la pret de trei. Merita! Du-te si tu

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Da-mi o poza cu tine ca sa pot sa-i arat la mosul ce sa-mi aduca de Craciun

Nu'mi Trebuie Cuvinte ca Sa te Vrajesc! Stiu cand sa RAD! cand sa fiu SUPARATA! cand in ochii tai sa par IMPORTANTA

spune-i STOP cand te streseaza, explic-i ca exagereaza, nu intelege? abereaza…. spune-i PA si se klmeaza

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

zambeste celor ce te barfesc sa simta indiferenta tha

10% te vreau, 20% ma gandesc la tine, 30% imi amintesc de tine, 40% te respect, 50% imi lipsesti, 60% am nevoie de tine, 70% te plac, 80% ma innebunesti, 90% te ador, 100% fac misto de tine!

In continuare. Crezi ca Totu` iti Apartine. Potzi sa Ai Orice. Insa Klar Nu Si` Pe MiNE ….

Te gandesti, aberezi, trezeste-te. prea frumos visezi.

TotUl TReCE dAr tOtUl nu Se UitA!

Ce m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, nu numai de cuvinte!"

Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat…; xXM-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>; D

De fieCare DaTha` CanD mi-a fOsTh` maI Greu.IntOthdeauNa Langa mIne a fOsTh` Mereu.De fieCare DaTha` CanD Am SuferiTh`. NumaI Ea Si Dumnezeu M`au InGrijiTh`

DaCa`aSh` puTea. I`aSh` Da ParThe` Din Mine. Vreau s`O vaD ZambinD. UrLanD De feriCire...[

Nu toate lucrurile ne vor merge bine. dar vom trece peste toate amandOua. tu si cu mine.; x; x; x...[

cU zambetul pe fata spun ca nu`mi PASAhappy

Prieteniile care se sfarsesc. De fapt nu au existat!

Uite cateva pe care le folosesc eu. [hee hee]

| Little Kid a răspuns:

1. Tu te prefaci ca ma iubesti, iar eu ma prefac ca te cred!
2. Dnd. buniku la calculator.nu da buzz ca face infarct
3.Inchide-mi ochii, priveshte-ma cum mor... da-ii drumul la maini, si lasa-ma sa zbor...

| Little Kid a răspuns:

4. daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
5.cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec
6.Prietenii falsi sa imi dea un Buzz... astazi fac prezenta.
7. DND. dau gainile cu ruj!
8. dnd, decat daca vrei sa-mi spui ca ma iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o paispe ca vin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dnd fac accident pe dn1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea e greu de gasit, apoi greu de pastrat, dar cel mai greu e cand o pierzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te iau de domn... tu ma iei de p...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dk crezi in dragoste te inseli... dk crezi in iubire nu pune suflet...ca s-ar putea ca tu sa suferihappyasa fi tu unika\unikul care nu sufera dupa o despartirewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim intr-o tara in care ti-e greu sa mai crezi in visul tau,
ti-e greu pana la urma sa mai crezi in D-zeu,
viata e doar un drum asa cum ti-am mai spus
si drumul meu e din nicaieri spre inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesti draguza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcoolul omoara incet incet……nu conteaza, nu ma grabesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

calitate sau succes toate sunt pe interes interesul meu la tine este sa te imbraci mai bine te iubescte dorescdute dracu ca glumesc! am luat un buchet de trandafiri si avea siun biletel si m-am intrebat asa OARE CE O FI PE EL? un poztas cam prost mai tata a mancat guma sarata sia lipito chiar pe "T" de la te iubesc si a iesi e iubesc si inseamna asta : MA IUBESTI? MA DORESTI? MA ZAPACESTI? MA ALINTI? TU IUBESTI? E IUBESC CAT DE CAT ASTA INSEMNA CA PERSOANA CARE MIA TRM TRANDAFIRI MA IUBSETE CAT DE cat m-am nascut in ciuda ta tu s aplangi in urma mea nu ma poti impresiona cu o lacrima de-a ta cele mai multe defecte le au fetele perfecte sa nu zic inteligente ca le fac impertinente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Date cu capu de perete si dupa aia spune-mi cum e fost daca te-a durut sau nai simtin nimiclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dnd ma dau cu sania pe uscar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://beautifullthing.weebly.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

~! #_# Poti sa sui diamante pe un caine... ca` tot javra ramanewinking #_# ~!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu imi reprosezi ca sunt rece si rea... dar uiti ca tu m-ai invatat sa fiu asa
Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot, NU crede nimic... Asa castigi respect
"? Prea dureros,prea repede,prea greu,dar te ridici! Chiar daca timpu` lasa cicatrici!?"

Daca as putea i`as da parte din mine, Vreau sa o vad zambind urland de fericire Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Avem clipe impreuna ce nu vrem sa se termine love struck:Xlove struck."

Ce simt pentru el.Ce simt cu adevarat nu va dis"? - Iti revi repede,e genial,Se linge pe buze, e subliminal, privirea cea lunga, te-alunga spre ea
te`ntrebi : oare ce vrea? -?"

parea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai EL il va putea vedea!:X"

Nu mai sunt copil cu slabiciuni de alta data... acum sunt slabiciunea altora`cu caracter de piatra.

Cine te iubeste te cauta, Cine te vrea iti spune, Cui ii este dor de tine te suna, Cine nu NU` e simplu!

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

sa nu te bucuri de tot ce`n societate`i interzis / e ca si cum ai sta paralizat la pat in Paradis!"

mereu va fi una care sa planga dupa tine... da` nu eu scumpule!

S`a schimbat timpu`S`a schimbat si baiatu`se vede ca nu`ti convine ca se intoarce roata dar sa stii ca de acum inkolo asa va fi Eu imi voi bate joc si tu vei suferi!

Daca aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi, probabil eram ca altii, nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu,credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara tupeu...winking

"?[As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun baiat sau vreo proasta!]"

"? - Iti revi repede,e genial,Se linge pe buze, e subliminal, privirea cea lunga, te-alunga spre ea te`ntrebi : oare ce vrea? -?"

Poate peste noapte Dupa toate numite fapte Prin cate am trecut.Ai senzatii neuitate

fiara ce`atraGe prada cu un zambet inoCent. licoarea cea letala cand cauti un sentiment. )"

"->Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Tin Sa Te Anunt K Ai FoST de cea mai PrOasTa cAlITatE...winking

nu`s ][ wave` ]niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

starorice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l dorescwinking

starLe pui conditzii, la toti care t vor
Uita-te dar nu atinge, si uite-asa tu ii omori
Fermecator, ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl
Este extraordinar mersu' ala intepat
Iese din normal mersu' ala elegant
Stii prea bine, la tot ce ma refer
Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper
Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf
Semneaza, Domnïshoara care te-a dat peste cap

startotul trece asa se spune dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!"

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere. happy

uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece oh go on
Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!happy

Trec drept prin viata,si sunt mandra de trecut.
"? Nu laSa` nimiC Sa te doboare` gandeste-te Ca totul` e doar o Simpla incercare` e greu`. O simti` pe pielea ta`. da` poate in aCel mOment` e mai bine aSa`!?"

Mereu imi reprosezi ca sunt rece si rea dar uiti ca tu m-ai invatat sa fiu asa
Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot, NU crede nimic Asa castigi respect
"? Prea dureros,prea repede,prea greu,dar te ridici! Chiar daca timpu` lasa cicatrici!?"

Daca as putea i`as da parte din mine, Vreau sa o vad zambind urland de fericire Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Avem clipe impreuna ce nu vrem sa se termine love struck:Xlove struck."

Ce simt pentru el.Ce simt cu adevarat nu va dis"? - Iti revi repede,e genial,Se linge pe buze, e subliminal, privirea cea lunga, te-alunga spre ea te`ntrebi : oare ce vrea? -?"

parea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai EL il va putea vedea!:X"

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute