| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre agentiile de publicitate? Am fost "furat" pentru un interviu la o asemenea agentie si doresc sa stiu daca e de incredere sau o teapa.

Răspuns Câştigător
| Cs77 a răspuns:

Salut.
Sunt nou pe TPU, am si eu o problema dar de dragoste laughing
Nu cred ca te poate ajuta cineva mai mult ca mine, am patit acelasi lucru acum o luna de zile.
Si daca te ajut te rog sa-mi dai funda, deoarece cum ti-am explicat mai sus sunt nou aici.
Sa incepem:
Eram pe strada, ma duceam sa ma intalnesc cu,, gasca" ca in fiecare sambata seara.
Vine un tip (bine imbracat) in fata mea si-mi zice:
-Buna ziua, sunteti interesat de o mica conversatie?
- eu? Hai pa, am treaba...
-Dar va rog frumos stati sa discutam 5 minute.
-Ai 5 minute.
-Facem parte dintr-o agentie bla bla bla
-Ok si ce trebuie sa fac?
-Nimic, doar veniti cu noi si va vom prezenta avantajele noastre
-ok
Cu alte cuvinte dupa ce am platit 80 de lei cu,, avantajele" lor tampite, am pierdut si bani dupa
si-au schimbat locatia. (Eu sunt din Constanta)
Sa nu scriu mult ca nu am habar cum functioneaza TPU, si cat am voe sa scriu iti zic urmatorul lucru:
Ai grija ce faci, au luat multi fraieri ca mine teapa. Stiu este incantat, incantata, de ce scot ei pe gura acolo.
Dar nu sunt nimic altceva decat niste mincinosii. Ai grija, teoretic te va pune sa semnezi niste foi, frumos colorate. Ai gerija.
Daca nu te-a ajutat nimeni mai mult ca mine funda te rog.

1 răspuns:
| Cs77 a răspuns:

Daca mai vrei sa vorbim, este ok.
Dar mesajul este acelasi: Abureala.
Iti face cateva poze, iti da 2 lei, te cheama peste 3 saptamani la preselectie, si te pomentesti ca nu-i mai gasesti. Mari rau! Am fost la politie si nu a avut ce sa faca, a zis ca o data ce am semnat nu ma poate ajuta.