| lorena1234 a întrebat:

Ce stiti despre liceele din Bucuresti Sfantul Sava, Gheorge Sincai, Mihai Viteazul, Gheorghe Lazar, Tudor Vianu, Ion Creanga... m-ar interesa sa stiu despre ele medii, profile... vreau sa ma axez pe profil umanist.As vrea sa mai imi spuneti daca exista si daca da care sunt liceele sanitare din Bucuresti.

2 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Din cate stiu Sava, Viteazu, Tudor Vianu sunt in top si se intra la ele cu medie foarte mare.
Si eu sunt in clasa a 8-a si m-am gandit sa ma duc la Ion Barbu deoarece e mai aproape de casa si mai este si bun.
Chiar daca media ma ajuta sa intru la mai multe licee eu ma axez pe ce imi place: filologie.
Barbu e umanist deci m-am scos big grin

Intreaba-ti si tu profesorii... cei care au mai multa experientawinking

xoxo, mary

| Lora_6439 a răspuns:

Sa incep asa: eu sunt la Spiru Haret la stiinte umane si nu facem nimic. Media cred ca a ajuns cam la 8, 50 (eu acum 2 ani am intrat cu 8. 87 si cea mai mica fusese in jur de 8. 60) si am observat ca au inceput sa se faca si clase cu bilingv, cu intensiv si are toate cele 4 profiluri principale.
La restul depinde. nu in fiecare an se fac clase cu toate profilurile. De exemplu Viteazul si Vianu au numai mate-info. Deci real. Sava, Sincai si Creanga, n-am auzit sa aiba stiinte sociale. In schimb au filologie si cele 2 profiluri de real. Lazar are de toate. Medii... Hmm. Cu aproximatie: Sava - 9, Sincai - 8. 50, Viteazul - 8. 70, Lazar - 9, Vianu - 9. 10, Creanga - 8. 40. Licee sanitare nu cred ca mai exista in Bucuresti.