| hiseu a întrebat:

Ce stiti despre Universitatea Agronomica "Ion Ionescu de la Brad" Iasi?
Daca ati fost acolo sau sunteti acolo, imi puteti spune cum este acolo?
Adica merita sa te duci acolo, cum sunt profesorii, colegii, cursurile?
La ce materii trebuie sa te pricepi sau unde trebuie sa ai baza?
Chiar gasesti ceva de lucru dupa facultate?
Chestia e ca eu sunt in clasa a 12-a, la profilul "resurse naturale si protectia mediului". Nu stiu daca m-as descurca acolo, pentru ca nu stiu ce o sa ma astepte, nu stiu la ce nivel trebuie sa ma aflu eu ( adica ce baze trebuie sa am eu din liceu).

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

De descurcat te descurci.
campusul e super dotat.
cu locurile de munca mai greu,
baza e chimia,
daca iei bacul o sate descurci fara nicio problema
p.s. Iasiul e un oras fain.

| hiseu explică (pentru Ara997):

Chestia e ca mie nu-mi place chimia si nici nu pot sa o inteleg. Ma pasioneaza mai mult biologia si matematica.

| Ara997 a răspuns (pentru hiseu):

Http://www.uaiasi.ro/admitere/
trebuie sapat un pic