| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Ce ti se poate intampla rau de la deodorantele cu chimicale? Dar de la cele care contin si aluminiu?

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Aluminiul desface legaturile dintre sinapse si neuroni
pe scurt impulsurile nervoase or sa se transmita mult mai lent sau aproape deloc de la senzor receptor până la careier
asta va face sa iti pierzi din simturi va conduce la degradare neuronala
uzura psihica fizica... imbatranire rapida

| VulpeaDinUmbra explică (pentru RxTx):

Atunci daca nu vrei sa se intample astea trebuie folosit numai deodorante naturale nu? Ca astea cu chimicale cam au toate si aluminiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să se irite pielea, cred.