| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de compunere credeți ca ne pica la evaluarea națională de anul acesta?

7 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Eu am avut anul trecut evaluarea si cred ca mi-a picat sa vorbesc despre o excursie la o pestera si am zis ca eram cu clasa si ca se speriau colegii de lilieci.Cred ca va pica ceva de genul cu o intamplare din viata noastra.

| anonim_4396 explică (pentru Samariteanul):

Eu vorbeam despre subiectul 1 B, nu de compunerea creativa.

| Samariteanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah,atunci pobabil unul dintre genuri sau fabula/balada.

| Clockwork a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic demonstratie epica/dramatica sau descrierea personajului

| Gillian a răspuns:

Drăguța mea, aici nu se merge pe presupuneri sau pe ce "s-a dat" sau "nu s-a dat". Oamenii aceia nu aleg ei ce vor, ci se trage la sorți. Poate pica ORICE. Deci repetă-ți bine tot.

| anonim_4396 explică (pentru Gillian):

Dragutul meu, era o intrebare din pura curiozitate(asta ca sa nu crezi ca ma iau dupa X sau Y fiindca mi-au spus ca o sa ne dea genul dramatic sau orice altceva, nu sunt chiar atat de ingusta la minte pe cum crezi)
Mi-am repetat bine tot, dar multumesc oricum.

| Gillian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți-am înțeles curiozitatea, dar oricum nu te ajută cu nimic să auzi presupunerile. Și apropo, sunt "drăguță" și eu. laughing