| TudorFox a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa poti avea si linux si windows pe acelasi calculator?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de Windows. La Windows 8 si 10 trebuie setat modul "development" (dezvoltator). Sunt o multime de explicatii pe net. Dupa aceasta setare totul este simplu si Linuxul te va intreba daca vrei sa stergi partitia sau vrei sa instalezi in dual boot. Raspunzi dual boot si gata. Restul este floare la ureche.
Studiaza si pe aici: http://bit.ly/2PzELaX

| Catrice a răspuns:

Sa ai doua calculatoare diferite.

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Ei na, asta e pentru săraci. Ăia bogați își permit 2 laptopuri. laughing

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Ca si tine, bogatasa satului

| TudorFox explică (pentru RAY):

Si daca vreau linux si windows 10 asa fac ca si in video?

| RAY a răspuns (pentru TudorFox):

Da

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Eu am 3 măi rolling on the floor

| RotaruLucian a răspuns:

Instalezi linux ca a doua os((de pe usb sau cd, nu importa), cand instalezi de intreaba). Cand o sa pornesti calculatorul te va intreba ce vrei sa folosesti.
Succes.
P.S. sunt multe tutoriale pe Youtube "Install Linux as another oc".