| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci sa intri in legiunea straina?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

- sa fii cetatean francez
- sa vorbesti fluent franceza si engleza
- sa nu ai cazier la Politie (sa nu ai condamnari sau dosar penal)
- sa fii inalt, peste 1.80m
- sa nu fii supraponderal
- sa fii fit, ca sa treci probele sportive
- sa fii perfect sanatos, atat mental cat si fizic

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Eu stiam ca poti si condamnat si poti intra in legiune ..iti schimba numele si iti iarta pedepsele

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Condamnarea este proba eliminatorie!
Nu am auzit sa-ti schimbe nimeni numele si nici sa-ti faca favoruri, dimpotriva!

| Bizon95 a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi pare rau ca te contrazic, dar CHIAR ESTI DE CONTRAZIS:

"- sa fii cetatean francez"
NU, IN NICI UN CAZ, asta e cea mai GOGONATA PE CARE AI SCIRS-O, este exact INVERS, SA ***NU*** FII CETATEAN FRANCEZ
se numeste legiunea STRAINA dintr-un motiv foarte serios, NU SUNT RECRUTATI FRANCEZI

"- sa vorbesti fluent franceza si engleza"
NU, IN NICI UN CAZ, atat timp cat intelegi ordinele ii doare in cot cata franceza stii, iar... ENGLEZA?!? asta e a doua cea mai gogonata, PE FRANTzUZI II DOARE IN COT DE ENGLEZA... EVERRRRR!

"- sa nu ai cazier la Politie (sa nu ai condamnari sau dosar penal)"
la politia franceza... DA, poate interpol/europol/FBI, mandate internationale, poate, dar daca vii din rrrominica sau mai ales din afara UE unde esti hot de buzunare, sau i-ai rupt picioarele fiului sefului politiei, dupa care ai intins-o, nu o sa se chinuie ei sa te verfice in halul asta

restul, ca se dau probe fizice, nu zic nu, dar ma indoiesc de mi se indoaie ca au niste restrictii de greutate si inaltime, ATAT TIMP CAT TRECI PROBELE

si ca sa intelegi ce si de ce, legiunea straina e o solutie a Frantei PENTRU CARNE DE TUN, adica sunt niste oameni bine antrenati si BINE INDOCTRINATI care in caz de razboi vor muri ***PRIMII*** (definitia carnii de tun) ca sa salveze Franta, asa ca, atat timp cat isi pot face treaba cu tine, poate or sa strambe din nas ca nu ai 1.80 si esti grasut, dar nu te vor respinge

oricum, nu stiu cata inghesuiala e la legiunea aia, dar ma indoiesc, ca sunt foarte multi care vor sa moara pentru Franta si nu sunt francezi, in plus instructia am inteles ca e demential de grea!

| MagicOneT a răspuns:

Https://en.legion-recrute.com/......o_seul.php

au site propriu cu toate informatiile