| CHUpopCHU a întrebat:

Ce trebuie sa spun in prezentarea unei carti?

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cateva cuvinte despre autorul cartii.Sa spui un rezumat al cartii.Si sa-i spui cu ce te-a impresionat aceasta carte si care e parerea ta despre carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scurta prezentare despre carte, ceva despre autor....si imagini.

| DeKoniec a răspuns:

O scurta prezentare despre ce va fi vorba in carte
Succes!

| Rooksee a răspuns:

O mica idee despre ce este vorba in carte. Cum te-ai apucat sa o scrii. Ai scris o carte? Daca da da-mi te rog si mie add la roooksseee@yahoo.com

| VictorL a răspuns:

Bună speri că te refer la ce mă voi referi și eu. Păi pentru început prezinți Titlul Cărții, Autorul, Subiectul (sau dacă sunt mai multe povestiri numești cîteva dintre ele), coperta 1, 2, 3, 4, arăți desenele de pe copertă și spui ce reprezintă ele sau arăți cîteva desene din carte, la urma poți prezenta editura și anul în care aceasta a fost scrisă! Succes, Fundă?

| VictorL a răspuns (pentru VictorL):

Nu uita săți faci și o concluzie! În concluzie pot spune că această carte...și continui gîndul!