| anonim_4396 a întrebat:

Ce va da incredere in voi?
care credeti ca este rostul vietii?
ce parere aveti despre viata? dar despre oamenii? eu urasc totul
VREAU SA RASPUNDETI SINCER!

5 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună, eu pot spune că am încredere în mine sunt optimist şi sunt şi narcisist ( mă iubesc pe mine însumi ). Viaţa este grea ne rezervă multe chestii dar oricum mergem înainte şi cu bune şi cu rele. Oamenii sunt ce-i mai plăcuţi, daca găseşti o persoană sociabilă nu te plictiseşti niciodată, şi n-ai de ce să urăşti totul, nu ai încotr-o nu ai pe cine certa.
Capul sus sunt probleme şi mai grave pe aceasta lume.
O zi splendidă!

| MenταLµ a răspuns:

Eu singur imi da incredere in mine. Viata e cel mai important lucru.Si de ce urasti totul?

| anonim_4396 explică (pentru MenταLµ):

Urasc totul, fiindca...nu stiu nici un om bun.
daca as murii, nu ar fi nici o diferenta[scuze pentru limbaj]
pur si simplu n-am de ce sa ma bucur in viata

| MenταLµ a răspuns:

Cum? Ma cum na-i : jocurile. muzica.viata.dragostea.iubirea etc... Traieste-ti viata ca nu mai ai alta daca mori gata pa. Nu te joci Coounter-Stricke sa de dea din nou. Iubesteo fa tot ce vrei, ca alta nu mai ai. Ai tu acum un moment prost. Fa-ti prieteni/prietene iesi afara cu ele. Fat-ti un iubit/iubita. Cum na-i. Mai gandeste-te. Nai 2 vieti.

| AnnonomusAnonimusAnonimus2013 a răspuns:

Poi increderea ne-o creem singuri de exemplu mie imi da incredere gandul ca daca incerc nu am ce sa pierd si daca nu incerc n-am de unde sa stiu cum este acel lucru. Rostul vieti este sa ne nastem, sa iubim, sa dam nastere altor fiinte, si intr-un final sa murim, nu se intampla numai la o persoana asta nimeni nu este nemuritor, toti avem scris sus cat traim. Viata este frumoasa daca stii cum sa ti-o faci, daca tu ti-o faci in rau cine stie ce prosti faci, nu te asptepta sa primesti bine in schimb. Oameni difera uni sunt bune la suflet, iar alti sunt nesuferiti, injura, bat pe oricine, se leaga de toti, jignesc. Fiecare cum e invatat, cei 7 ani de acasa conteaza si mediul in care au trait nu te astepta daca ei au trait intr-o familie cu certuri sa fie cei mai buni oameni de pe pamant. Nu ai de ce sa urasti viata fiecare trebuie sa ne facem viata cat mai buna pe placul nostru poate tu nu o ai asa buna sau poate ai suparari si necazuri dar toate trec (rau din rau se face, dar imi rau e fara rau ) big grin